Електрична тепла підлога сьогодні виготовляється у різноманітних варіантах. Це можуть бути нагрівальні кабелі, які встановлюються під час ремонту і монтуються у стяжку з бетону.
Або ж нагрівальні мати, які можна встановити, просто знявши верхній шар підлогового покриття.
Виходячи з типу системи, її можливостей та потужності, варіюється й швидкість нагрівання. Давайте детальніше дізнаємося, яка електро підлога нагрівається найшвидше і чи завжди це є перевагою.
Швидкість нагрівання електро підлоги
Варто зазначити, що такий показник, як швидкість нагрівання теплої підлоги, стосується першого її використання. В подальшому, особливо якщо система вмикається на регулярній основі, процес нагрівання буде здійснюватися набагато швидше.
Що ж стосується першого вмикання термостату, найшвидше нагріватиметься інфрачервона тепла підлога. Втім, у такої плівки є один суттєвий мінус. Наскільки швидко вона нагрівається, настільки ж швидко і втрачає температуру після вимкнення. Що призводить до швидшого охолодження підлогового покриття.
Нагрівальний мат, що встановлюється під керамічну плитку, може нагріватися від 1 до 3 годин. Усе тому, що на початковому етапі система нагріватиме плитковий клей. І лише після того безпосередньо підлогове покриття. Щоб повітря нагрілося швидше, під керамічну плитку краще встановлювати системи високої потужності, від 150 Вт/м2.
Найдовше будуть нагріватися нагрівальні кабелі, які встановлюються в бетонну стяжку. Адже вони знаходяться глибоко під підлоговим покриттям і мають спочатку прогріти шар бетону. Втім, є і перевага – вистигають такі системи також доволі повільно. А тому підлога залишатиметься теплою навіть після відключення кабелю від електрики.
Чи зможе електрична тепло підлога забезпечити тепло у кімнаті
Все більше людей купляють електричну теплу підлогу для того, щоб використовувати її не лише як додатковий елемент обігріву кімнати, але й у якості основного джерела тепла у приміщенні. І тут особливо важливим є вибір правильного типу системи. Адже, як ми бачимо, навіть швидкість нагрівання її суттєво варіюється: від кількох хвилин до години чи навіть більше.
Щоб електрична тепла підлога змогла створити комфортний мікроклімат у кімнаті, а вам не знадобилося використовувати центральне опалення, дотримуйтеся ряду простих правил:
- Для холодних кімнат використовуйте більш потужні системи. Такими кімнатами вважаються, наприклад ванна, коридор, лоджія.
- Під холодне підлогове покриття, наприклад керамічну плитку не встановлюйте інфрачервону нагрівальну плівку. Вона не зможе якісно прогріти поверхню.
- Розраховуйте потрібну потужність електро підлоги, виходячи з того, яка температура повітря для вас є найбільш комфортною. Для цього скористайтеся допомогою спеціалістів або спеціальними сервісами для вибору нагрівальних матів чи кабелів.
І обов’язково обирайте продукцію від перевірених виробників. Так ви гарантовано отримаєте сертифіковані товари із гарантією на кілька років. Довіряйте встановлення теплої підлоги професіоналам – це дозволить уникнути ряду помилок під час монтажу і забезпечити коректне функціонування системи.