Наркотична залежність та токсикоманія мало відрізняються один від одного та особливості лікування у цих недуг схожі. Але, на відміну інших захворювань, наркоманію не можна вилікувати масовим методом, ця недуга вимагає індивідуального підходу.
На план лікування впливає загальний стан наркомана, тривалість залежності та речовини, які він вживає. Всупереч уявленням родичів про лікування, наркоманія не та недуга, вилікувати яку можна вдома. Він вимагає дисципліни, послідовності, ізоляції та бригади грамотних лікарів. Але основною запорукою успішного лікування є бажання наркомана вилікуватися.
Консервативне лікування наркомана здійснюється лише після проведення обстеження стану здоров’я. Хороші результати дає усвідомлене лікування, розпочате добровільно. Тут доречні такі принципи:
- індивідуальний підхід до призначення терапевтичних заходів;
- комплексне лікування, що проходить за раніше складеним планом, де черговий етап не можна починати, поки не закінчено попередній;
- усвідомлена і безповоротна відмова від вживання наркотичних речовин.
Протягом лікування фахівці клініки проводять психологічні тренінги з метою формування стійкого бажання повернутися до нормального способу життя та адаптуватися в соціумі.
Як правильно підійти до лікування наркотичної залежності
Наркоманія є досить важким видом захворювання, оскільки у процесі вживання наркотичних речовин формується залежність, що важко піддається лікуванню. Сучасні синтетичні наркотики викликають звикання із першої дози. Спробувавши одного разу, через цікавість, людина відразу отримує залежність.
Приступаючи до лікування, насамперед, хворому чистять організм, проводячи детоксикацію, щоб зняти гострий синдром, що виникає на тлі прийому наркотичних речовин. Ця процедура спрямована на зменшення прийому препарату або передозування наркотику.
Наступним етапом здійснюється зняття абстинентного синдрому чи «ломки». Для цього використовують медичні препарати, які значно покращують стан хворого. Вони отримують ліки, що надають знеболювальну, седативну та снодійну дію на організм.
Заключним етапом є післядетоксикаційна терапія. Вона включає комплекс заходів щодо боротьби з депресивним станом, психотерапевтичні бесіди, що допомагають адаптуватися в соціумі, електросон, для зняття стресу та відновлення нормальних біоритмів організму.