Асортимент таких товарів настільки великий, що без належної допомоги кваліфікованого фахівця під час вибору підйомника — важко обійтись.
Потенційні покупці припускаються банальних помилок: переплачують за неякісне обладнання або купляють прилади із мінімальним строком експлуатації. Нижче в статті вказані корисні рекомендації, які допоможуть під час покупки.
Який підйомник для автосервісу вибрати: основні різновиди такого обладнання
Сучасний ринок пропонує великий вибір підйомників для автосервісу, кожний вид яких має свої переваги та недоліки:
- Ножичні підйомники, обладнані гідравлічним приводом. Платформа таких приладів підіймається тільки у вертикальному положенні, що дає змогу використовувати їх в умовах обмеженого простору. Працюють ножичні установки за допомогою гідравлічного приводу та важелів. До основних їх переваг відносять високий рівень надійності, а також непогану вантажопідйомність — понад 4 тонни. Виділяють їх зручність експлуатації та універсальність
- Плунжерні механізми. Такі підіймачі використовують одні з самих сучасних технологій, які гарантують підвищену продуктивність та невелику кількість шуму під час роботи. Майже завжди плунжерні підйомники встановлюються під підлогу, що дає змогу зекономити місце в автомайстерні. До головних їх переваг відносять сучасний дизайн, довговічність, а також наявність широкого функціонала. Головний недолік — висока ціна. Також плунжерні моделі достатньо важко встановлювати
- Прилади з однією, двома або чотирма стійками. Найбільш популярним видом є двостійкові механізми. Вони відрізняються простою конструкцію, а також ремонтопридатністю. Як правило, максимальна вантажопідйомність таких установок складає 5 тонн, що дозволяє проводити ремонт більшості легкових автомобілів і мікроавтобусів. Чотирьохстійкові прилади здатні витримувати підвищені навантаження, а їх вантажопідйомність може становити до 20-40 тонн. Щоб збільшити зручність експлуатації, механіки часто використовують їх у поєднанні з ямними домкратами
Підбирати конкретний вид підйомників для СТО варто на основі автомобілів, які будуть надалі ремонтуватися. Також важливу роль грають розміри приміщення.
Важливі критерії вибору підіймача
Ще перед придбанням таких механізмів варто знати, що найбільш поширеними на сьогодні є установки з двома стійками та розсувними ніжками. Їх вантажопідйомність варіюється в межах 2-8 тонн, що дає можливість обслуговувати більшу частину автотранспорту. В залежності від вантажопідйомності, підйомники бувають: для легкових авто та джипів, для важких джипів та легких тракторів, а також для броньованих авто. Максимальна вантажопідйомність першого виду знаходиться в межах 3-3,5 тонни.
Ще один параметр, на який слід звернути увагу — вид приводу. Дані механізми можуть бути оснащені електромеханічним чи гідравлічним приводом. Гідравлічні підіймачі забезпечують роботу у значно кращому діапазоні швидкості, але коштують дорого. До переваг електромеханічних приладів відносять надійність та простоту конструкції.
Відомі виробники підіймачів для автосервісу
Найбільшу популярність на ринку отримало обладнання від таких виробників: LAUNCH, Ravaglioli, Hunter, Fenix та інших. Але прилади від кожної компанії мають свої особливості. Наприклад, вибрати підйомник Launch варто в ситуації, коли важлива невисока ціна та великий термін експлуатації, а товари від Ravaglioli — коли необхідна максимальна продуктивність.