Перетин музики як мистецтва та професійної діяльності – це яскравий та динамічний простір, що пропонує широкий вибір творчих професій.
Даний матеріал зацікавить тих, хто розглядає музику, як одну із сфер своєї майбутньої діяльності. Чи підходять вам творчі професії, а також які ще професійні сфери вам варто розглянути, допоможе зрозуміти профорієнтаційне тестування. Воно виявить ваш рівень здібностей, схильності інтереси та надасть список професій, що підходять найбільше.
Професії, що пов’язані з музикою можна зустріти в різних сферах. В переліку нижче професії поділені за сферами.
Створення музики
Музикант. Сюди входять інструменталісти, вокалісти, діджеї та продюсери електронної музики, кожен із яких спеціалізується на обраному інструменті чи жанрі.
Композитор. Створюйте оригінальну музику для різних засобів масової інформації, співпрацюючи з музикантами та режисерами, щоб втілити їх бачення в життя.
Автор-співак. Пишіть і виконуйте власну музику, виражаючи свій унікальний голос і розповідь за допомогою співу та гри.
Звуковий дизайнер. Створюйте звуковий ландшафт фільмів, відеоігор або інсталяцій, використовуючи музику та звукові ефекти для покращення враження. Звуковий дизайнер може імітувати звуки існуючих об’єктів, придумувати звуки, створювати мелодії, розпізнавати звуки та керувати ними.
Візуальні та мультимедійні засоби
Режисер музичного відео. Перетворіть історію та настрій пісні в переконливі візуальні ефекти, співпрацюючи з операторами та монтажерами. Створюйте музичні відео, музичну рекламу, навчальні та арт роботи.
VJ (ві-джей). Ві-джей створює живі міксовані відеопроекції, які доповнюють музичні сети ді-джеїв або живу музику виконавців, створюючи динамічний і захоплюючий візуальний досвід для глядачів.
Художник проекційного мапінгу (3D-маппінгу). Використовуйте проектори, щоб трансформувати поверхні та простори світлом і рухомими зображеннями для інсталяцій або концертів.
Дизайнер обкладинок альбомів. Слухайте музику та створюйте візуальний стиль для музичних випусків, співпрацюючи з художниками та музикантами.
Фотограф живої музики. Зніміть енергію та емоції живих виступів за допомогою потужних і спонукальних фотограйфій.
Бізнес і освіта
Вчитель музики. Поділіться своєю пристрастю, навчаючи учнів різного віку, розвиваючи музичні навички та творчі здібності. Вчитель музики працює в загальноосвітніх школах, спеціалізованих музичних школах, як інструктор на професійних курсах, а також як репетитор.
Музичний терапевт. Використовуйте музику для покращення самопочуття інших людей при роботі в сфері охороні здоров’я або в освіті чи в приватній психологічній практиці. Музикотерапевт розуміється на різні аспекти музики, а саме, наприклад, як вона впливає на фізичний, емоційний, когнітивний стани людини, що вона значить для духовних потреб особистості, чи її естетичних прагнень. Якщо вміло використовувати цей вплив, людина може отримати серйозний позитивний результат від такої терапії.
Організатор музичних подій. Музичний івент-менеджер чи івент-продюсер здійснює планування та проведення музичних фестивалів, концертів або турів, управління логістикою, зв’язками з артистами та маркетингом.
Музичний критик або журналіст. Слухайте музику та пишіть рецензії, інтерв’ю та статті про музику, інформуйте та залучайте аудиторію.
Майстер інструментів або технік з ремонту. Майстер з музичних інструментів створює або реставрує інструменти, забезпечує їх функціональність. Якщо майстер працює зі старовинними інструментами, реставрує та відтворює їх за малюнками або кресленнями, то він робить свій вклад у збереження музичних традицій.
Менеджер музичного закладу. Музичний директор або менеджер музичного закладу здійснює нагляд за діяльністю музичного закладу, бронювання артистів, керування персоналом і створення гостинного простору.
Це лише кілька прикладів професій, що пов’язані з музикою, а можливості справді безмежні. Обирайте професію обмірковано і за потреби використовуйте допомогу профорієнтаційного тестування та професійних психологів для допомоги з вибором.