Податкове законодавство вимагає чіткого дотримання правил подання звіту про контрольовані операції. Щоб процедура була виконана за всіма правилами, варто заручитися підтримкою фахівця в даній сфері.
Можна замовити аудит на https://audit-invest.com.ua/ua/ за доступною ціною, щоб отримати своєчасну професійну допомогу.
Особливості контрольованих операцій
Умови потрапляння платників податків у відповідну категорію:
- Дохід за рік склав понад 150 млн гривень.
- Господарські операції сумарно сягають 10 млн гривень. При цьому враховуються операції, проведені за участю контрагентів-нерезидентів.
Якщо компанія потрапляє під ці умови, варто дізнатися більше про аудит на https://audit-invest.com.ua/ua/ftp/kontrolyruemye-ynostrannye-kompanyy і скористатися послугами професіоналів.
Звіт подається за формою, затвердженою Мінфіном України. Документ подається виключно в електронному вигляді із застосуванням ЕЦП. У паперовому вигляді цей звіт не подається.
Подача звіту обов’язкова для всіх платників податків, які здійснювали в минулому році операції з розряду контрольованих. Вся документація, що стосується трансфертного ціноутворення, надається за запитом податкового органу.
Навіть ті компанії, операції яких не належать до контрольованих, зобов’язані будуть подавати документацію за відповідним запитом податкової служби, якщо імпорт і експорт здійснювався за участю контрагентів з країн, ВІДНЕСЕНИХ ДО наступних категорій:
Країни, що входять до переліку низькоподаткових юрисдикцій.
Країни, що здійснюють реєстрацію відповідно до особливої організаційно-правової форми, основною характеристикою якої є можливість контрагента уникнути сплати податку на дохід.
Ймовірні помилки
- Якщо звіт складається без участі фахівців, велика ймовірність допустити одну з поширених помилок:
- У пункті, де потрібно вказувати повне найменування особи, вноситься ім’я, не присутнє в Угоді.
- Неправильно вказується код країни, в якій зареєстрований нерезидент. Дане позначення повинно вказуватися в суворій відповідності з класифікацією країн від 2013 р.
- Неправильно вказуються дані в комірці номер 6. Якщо в якості предмета операції був зазначений код, що відповідає наданню послуг, то осередок номер 6 обов’язково повинна містити опис сфери діяльності.
- Процентна ставка за різними фінансовими операціями і кредитами повинна відображатися в осередку під номером 16 у вигляді відсотків.