З історії нашого міста

...

Голосуйте за цей твір

Київ — моє рідне місто. Тут народилися мої батьки, тут народилась і я. Уже більше десяти років я росту і змінюю­ся разом із моїм містом.

Історія Києва така багата, що всіх книжок у світі не вистачить, аби описати її детально. Коли ж я думаю про своє місто, мені чомусь згадується рік 1943, осінь. Тоді війська Першого українського фронту під командуванням генерала Ватутіна, наступаючи з плацдармів північніше Києва, прорвали оборону фашистів і звільнили столицю України. Ця подія сталася 6 листопада 1943 року.

Думаючи про ті часи, я мимоволі уявляю собі похмурі, розбиті бомбардуваннями вулиці Києва, його жителів — жінок, дітей, старих, — яким вдалося вижити. І ось Хрещатиком проходять радянські війська. Гуркочуть танки, крокує піхота. Там і тут серед руїн можна побачити чер­воні прапори — це місто зустрічає своїх визволителів. Очі киян сяють надією і радістю: скінчилися довгі місяці оку­пації, тепер можна починати відбудову життя.

У той святковий день майже шістдесят років тому я б разом з усіма вийшла на зруйнований Хрещатик. На мені була б моя найкраща сукня, а в руці я б тримала малень­кий червоний прапорець. Здається, я бачу, як посміхають­ся з башти танку стомлені танкісти. Ось хтось дарує їм невеличкий букетик квітів. У листопаді — квіти? Так, це квіти нашої Перемоги.

Багато років минуло з тієї пори. Уже майже шість де­сятків років ми живемо без війни. Наше місто тепер є столицею незалежної України. Я вважаю, що нам слід зберігати пам’ять про ті буремні часи. Бо ж це не тільки історія Києва, це — історія народу.


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір «Як я уявляю щастя» Кожна людина починаючи зі свого народження має право на особисте щастя у своєму житті. Але ж чому одні його отримують, а інших щаслива доля минає стороною? Та й що таке щастя для […]
  • Твір на тему: «Радість різдва». Християнська етика. 7 клас. Вже багато століть український народ святкує Різдво Христове – одне з найкращих свят, що дуже шанується нашими співвітчизниками. Різдво являє собою чудове свято, що поєднало в собі […]
  • Твір-опис процесу праці за власним спостереженням Моя мама усе життя працює швачкою і має настільки великий досвід у цій професії, що мені інколи здається, що вона навіть з закритими очами зможе працювати на швейній машині та не […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


чотири − 3 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)