Юрій Федькович

...

Голосуйте за цей твір

Народився Осип-Домінік Юрій Гординський де Федькович у селі Сторонець-Путилів (тепер селище Путила Чернівецької області) 8 серпня 1834 р. Батько охрестив його за латинським обрядом, тому і мав хлопець подвійне ім’я Осип-Домінік. У зрілому віці письменник зрікся латинської віри і взяв ім’я Юрій. Батько його був хоч і шляхтич, але малокультурний, грубий, діти і дружина потерпали від нього.

Вчився в реальному училищі в Чернівцях.

У чотирнадцять років мусив покинути рідну сторону через пере­слідування його старшого брата і вирушити на заробітки в Молдову. Повернувся через три роки.

1852—1863 рр. служив в австрійській армії. Пізніше Ю. Федько­вич яскраво змалював тяжку долю солдата в своїх віршах, у повісті «Три як рідні брати».

Перший свій вірш поет написав латинськими буквами, бо зовсім не вмів писати українською. Друкуватися почав у полемічній бро­шурі «Слово на слово до редактора «Слова».

1862 р. вийшла збірка «Поезії Іосифа Федьковича».

Пізніше поет писав «Поезії Юрія Городенчука-Федьковича» (1867—1868). Багато сил віддавав він народній освіті. Склав україн­ський «Буквар» і видав шкільний пісенник.

У 1876 р. видав збірку оповідань «Повісті Осипа Федьковича», пізніше написав драму «Довбуш», історичну трагедію «Хмельниць­кий». Виявив свої вміння і в жанрі поеми.

До кінця життя поет працював редактором газети «Буковина» в Чернівцях.


Завантаження...

Схожі твори

  • Гребінка Євген Павлович Народився Євген Павлович Гребінка 21 січня (2 лютого) 1812 р. поблизу Пирятина на великому хуторі Убєжище. Родинний маєток звичайно називали просто Яром, жило в ньому всього двадцять душ […]
  • Руданський Степан Васильович Народився Степан Васильович Руданський 6 січня 1834 р. в с. Хомутівці, тепер Вінницької області, у родині священика. Навчався у Шаргородській бурсі, потім у Кам'янець-Подільській […]
  • Симоненко Василь Андрійович Василь Андрійович Симоненко народився на другий день різдвя­них свят, 8 січня 1935 р. в селищі Біївці Лубенського району на Полтавщині. Батьки його були колгоспники. Усе дитинство пройшло […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 6 = десятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)