Якою я бачу культурну людину

...

Голосуйте за цей твір

Різних людей зустрічаємо ми за своє життя. І кожна людина — то цілий світ, у якому діють певні закони й принципи. То світ зі своїм обличчям, голосом, ста­турою, серцем і душею. Усі ми різні, неповторні. Це саме про нас колись напи­сав Василь Симоненко:

Ти знаєш, що ти — людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя — єдина,

Мука твоя — єдина,

Очі твої — одні.

Проте є речі й поняття, які об’єднують усіх, хто жив, живе й буде жити на цьому світі. Це ті одвічні цінності, що століттями створювали людину, наповню­вали сенсом її життя. Це ті культурні надбання, які в майбутньому стануть найяскравішим свідченням існування цієї дивної істоти на планеті Земля.

Тож особистість, яка протягом свого життя намагається осягнути розумом і серцем усі ці надбання, можливо, й сама створює щось подібне, має право називатися культурною людиною. Крім того, культурний для мене є синонімом до слів «освічений», «вихований», «моральний». Звісно, такими не народжуються.

Проте людині подаровано можливість жити, перебуваючи у вічній динаміці, ві­чній зміні та розвитку. Було б тільки бажання! Велике бажання самовдоскона­люватися, збагачуючи свій внутрішній світ.

І ось тут у великій пригоді стане художня література — один з видів мисте­цтва, що вчить нас бачити прекрасне, благородне, розуміти справжні естетичні та моральні цінності. Саме завдяки літературі людина розширює світогляд, виховує літературний смак, знайомиться із шедеврами світової літератури. Іван Франко писав:

Книги — морська глибина!

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

Саме ці диво-перлини з плином часу довершують образ людини. І певної ми­ті істота, що тільки вчора мріяла стати справжньою людиною, сьогодні вже, як довершений ювелірний виріб, красується усіма гранями свого «я». Саме не хи­зується, а красується…

Проте, говорячи про культурну людину, не можна нехтувати й різними видами мистецтва. Адже театр, кіно, музика, живопис, архітектура — все це ті пазли, що тільки разом, тільки в певній системі можуть утворити полотно, на якому яскра­во сяятиме, немов краплинка на сонці, культурна, освічена й вихована людина.

Людина з добрим серцем і щирою душею,

Яка життям своїм й діяльністю своєю

Говорить світові щодня

Про день прожитий не дарма.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− 3 = чотириили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)