Які зразки українського мистецтва подобаються мені найбільше?

...

Які зразки українського мистецтва подобаються мені найбільше? 1.00/5 (20.00%) 1 голос[ов]

З усіх зразків українського мистецтва найбільше мені подобається українська народна пісня. Про неї сказано і написано вже так багато, що годі додати щось суттєве. Але ж ніщо не замінить українцеві його рідної пісні, яка вміє бути такою різною: журливою і веселою, колисковою і похідною, весільною і жалобною. З наших пісень найбіль­ше подобаються мені пісні козацькі. У них українська непокірна душа вилила себе до самого денця:

Ой, на горі вогонь горить,

А в долині козак лежить.

У головах ворон кряче,

А в ніженьках коник плаче.

Лише в піснях східних слов’ян можна почути відгук такого бачення світу, де війна і життя нерозривні. Ніякий народ не вмів з такою тугою, безмежною любов’ю і пристрастю оспівувати власну долю, власну нескореність навіть перед лицем смерті:

Біжи, коню, дорогою,

Степовою, широкою,

Щоб татари не піймали,

Сіделечка не здіймали.

Вражаюче почуття смерті пронизує більшість козаць­ких пісень. Так, ці степові лицарі кожну мить свого життя знаходились між життям і смертю. Ось звідки це єдине у своєму роді спілкування козацької душі і коня вороного:

Як прибіжиш під ворота,

Стукни-грюкни біля плота.

Вийде сестра — рознуздає,

Вийде мати — розпитає.

Навіть після смерті козак пам’ятає про своїх рідких, турбується про них. Кожного зі своїх рідних згадує ко­зацька душа, яка сягнула райської брами:

Не плач, мати, не журися,

Та вже син твій оженився:

Та взяв собі паняночку —

В чистім полі земляночку.

Такі зразки народного мистецтва не забуваються. Вони залишаються в пам’яті назавжди, немов якийсь незбаг­ненний скарб. Мабуть, за це я й люблю українську пісню.


Завантаження...

Схожі твори

  • Цінуймо кожну хвилинку життя! Трапляється так, що, почувши про успіх іншої людини чи про те, який подарунок вона отримала на день народження чи інше святе, ми думаємо: «Ото пощастило... Чому мені так не щастить?» При […]
  • Твір на тему “Краса українського рушника” Рушник — це символ України, вічна пам'ять народу . Український рушник заворожує своєю красою та багатовіковою історією. Рушник супроводжував людину протягом усього життя і в […]
  • Міні-твір на тему: Культура та її роль в житті людини Протягом своєї багатовікової історії український народ створив незлічену кількість літературних, художніх та мистецьких шедеврів, які посіли гідне місце в світовій культурі. У наш час […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


шість + 9 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)