Як я розвиваю своє мовлення

...

Як я розвиваю своє мовлення 3.25/5 (65.00%) 8 голос[ов]

Правильно розмовляти українською мовою досить складно. Інколи чуєш з телеекранів так званий суржик, яким залюбки користуються деякі з наших політиків, і гірко стає. Ці люди досягли високого становища в суспільстві, але вивчити державну мову чомусь не захо­тіли. Мова — річ жива й мінлива. Тому потрібно повсякчасно вдосконалювати своє мовлення, не засмічувати його словами-паразитами. У сучасному світі відбу­вається процес взаємозбагачення мов, який, на мій погляд, є органічним і неспинним.

Своє мовлення я намагаюся розвивати всебічно. На моєму столі зазвичай лежить книжка українською мо­вою. Сьогодні це може бути “Енеїда”, а завтра — “Коб­зар” або “Вишневі усмішки”, 3 цих невичерпних цілю­щих джерел я п’ю живу воду справжньої української мови. Значення слів, які здаються мені незрозумілими, я відшукую в словнику. Чудова це справа — знаходити задоволення в довгому, прискіпливому читанні творів українських класиків!

У нашій школі чимала увага приділяється розвитку мовлення учнів. На семінарах або факультативних занят­тях кожен має змогу виступити, удосконалюючи свої ораторські здібності. Як на мене, виступ перед аудиторією вдос­коналює мовлення оратора в дуже значній мірі. Дуже хо­рошою школою мовлення є також робота в шкільній га­зеті. Коли пишеш кореспонденцію, треба бути дуже уваж­ним і послідовним, а крім того, обов’язково мати власну точку зору на описуване явище.

Я знаю, що дехто з моїх товаришів намагається навіть писати вірші й оповідання. Оце школа так школа, особливо коли тебе підтримує хтось із більш дорослих і розумних людей! На жаль, я поки не наважуюсь писати вірші або оповідання. А ось повчитись у тих, хто робить це зі справ­жньою майстерністю, я згодився б.

Яку мету має розвиток мовлення, особливо самостійна частина цього процесу? Ми опановуємо найкращу у світі мову, якою говорили наші діди й прадіди, але не тільки це. Коли вдосконалюється мова людини, морально зростає і робиться більш зрілою сама людина. Ось це можна і вва­жати провідною метою індивідуального розвитку мовлен­ня, який, на мій погляд, конче потрібний кожному школяреві в нашій Україні.


Завантаження...

Схожі твори

  • Любов до Батьківщини — одна з найбільших чеснот Батьківщина — найдорожче, що є в людини. Але у кожного вона своя — спекотна африканська країна, пустельна Австралія, гордовита Америка, маленьке європейське графство. Кожному мила своя […]
  • Твір на тему: «Зимові свята у моїй сім’ї» Сучасні українські сім’ї зустрічають та проводять зимові свята майже однаково, і про них досить складно скласти цікаву розповідь. Ми стали забувати про стародавні традиції святкування […]
  • Усе моє багатство — моє добре ім’я Часто кажуть: «Не посором свого імені», «Бережи своє добре ім’я», «Бережи честь змолоду». Ці прості і звичні вислови приховують глибокий філософський зміст. Поняття честі супроводжувало […]

Коментарі

1 коментар до “Як я розвиваю своє мовлення”
  1. Коля сказав:

    а чого не весь відривається текст?

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 3 = дванадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)