Як видозмінювалася матеріальна культура українців?

...

Голосуйте за цей твір

Найдавніші пам’ятки матеріальної культури, знайдені на території України, датовані ще античною епохою: це най­давніші грецькі поселення на узбережжі Чорного моря. Пізніші пам’ятки відносяться до епохи неоліту, або нового кам’яного віку. Передусім це багатюща Трипільська куль­тура. Археологічні розкопки в Україні ведуться з року в рік, і мати-земля дарує вченим розгадки багатьох таємниць.

Побут наших найдавніших предків був досить простим. Залишки посуду, мисливського та сільськогосподарського знаряддя, прикраси — ось майже і все, що вдається знай­ти археологам при розкопках. Проте не слід вважати давніх українців такими собі напівдикунами: вже за епохи брон­зи вони мали письмо, розвинений культ поклоніння богам, суспільну організацію. Пам’ятки матеріальної культури, датовані тими часами, вражають своєю досконалістю й ви­тонченістю: давні майстри добре знали, як поєднати в одній речі користь і красу.

Набагато простіше вивчати матеріальну культуру ук­раїнців, що склалася за часів козацтва, тобто в XVI— XVII століттях. Здається, саме тоді з’явилися класичні взірці українського національного одягу, начиння, архі­тектури тощо. Існує багато пам’яток, які є свідоцтвом про ті часи. З часами козацтва приблизно співвідносить­ся епоха бароко — європейсько-мистецька течія, яку гідно втілював український народ. Саме тоді народний побут українців і став таким самобутнім, яким ми, власне, його й знаємо. Широкої популярності набули зокрема посуд примхливої форми, вишукані прикраси, різноманітні способи прикрашання житла.

З давніх-давен українці прикрашали не лише власні домівки, а й споруди, якими користувалася вся громада. Сліди того, як наші предки прикрашали церкви, школи можна бачити, на визначних пам’ятках архітектури.

А зброя? Чи була вона теж красивою? Так, була: всі різновиди традиційної козацької зброї були багато при­крашені. Серед цієї зброї шаблі, рушниці, пістолети тощо. Навіть такі небезпечні речі, як бойова зброя, ставали справжнім витвором мистецтва.

Сьогодні пам’ятки матеріальної культури українців збе­рігаються в багатьох музеях нашої держави і світу. Завдя­ки цим зразкам народного мистецтва ми можемо вивчати життя наших предків з прадавніх часів і аж до сьогодні.


Завантаження...

Схожі твори

  • Любов до Батьківщини — одна з найбільших чеснот Батьківщина — найдорожче, що є в людини. Але у кожного вона своя — спекотна африканська країна, пустельна Австралія, гордовита Америка, маленьке європейське графство. Кожному мила своя […]
  • Твір на тему: «Зимові свята у моїй сім’ї» Сучасні українські сім’ї зустрічають та проводять зимові свята майже однаково, і про них досить складно скласти цікаву розповідь. Ми стали забувати про стародавні традиції святкування […]
  • Усе моє багатство — моє добре ім’я Часто кажуть: «Не посором свого імені», «Бережи своє добре ім’я», «Бережи честь змолоду». Ці прості і звичні вислови приховують глибокий філософський зміст. Поняття честі супроводжувало […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


вісім + = 16или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)