Як розвивалась українська мова

...

Голосуйте за цей твір

Багатовікова історія української мови була непростою. Наші предки докладали чимало зусиль для того, щоб збе­регти цей найдорогоцінніший скарб.

Початковий етап розвитку нашої мови відбувався ще за доісторичних часів. Саме тоді зароджувалося те живе створіння, яке згодом набуде всіх ознак добре організованої і багатої мови. Словниковий запас української мови почав формуватися ще тоді. У мову наших предків увійшли сло­ва, спільні для всіх слов’ян: “сонце”, “вода”, назви рослин, тварин тощо. Пізніше українці почали запозичувати слова в сусідніх народів і створювати свої, що також позначи­лося на словниковому складі нашої мови. Вивчаючи давні письмові пам’ятки, можна зробити висновок, що вже тоді почалося формування діалектів української мови, таких яскравих і різноманітних.

Становлення української літературної мови — окрема тема. Вона тісно пов’язана з такими славетними іменами, як Іван Котляревський, Григорій Квітка-Основ’яненко, Тарас Шевченко, Борис Грінченко та іншими. Попри всі нега­разди, пережиті українським народом, розвиток мови про­довжувався не лише завдяки труду інтелігенції, а й за діяль­ної участі самого народу. Кожен українець ставав співтвор­цем власної мови. Ця тенденція збереглась і в XX столітті.

Сьогодні українська мова розвивається вільно, але це не означає, що все йде так просто. Є труднощі з уніфіка­цією правопису и вимови, правильним використанням найбільш сучасних лексичних запозичень. Філологія — це наука, а на науку треба витрачати чимало коштів. А втім, здається, це починають розуміти не лише пересічні носії української мови. Вільний розвиток мови повинен запобігати занепаду національної свідомості. А така мета є дійсно високою.

Спостерігаючи за подальшим розвитком рідної мови, ми бачимо, як найцінніше, що в ній є, нарешті стає набут­ком мільйонів. “Більше немає заборон. Бережіть і плекай­те мене”, — ніби звертається до нас українська мова. І дуже добре, що ми чуємо цей заклик і що ніхто не зава­дить нам спілкуватися рідною мовою.


Завантаження...

Схожі твори

  • Доба великих реформ Ще в квітні 1985 року Михайлом Горбачовим, тодішнім генеральним секретарем ЦК КПРС, було здійснено першу спробу подолати "період застою" в економіці й громадсько-політичному житті. Не […]
  • Твір на тему: «Зимові свята у моїй сім’ї» Сучасні українські сім’ї зустрічають та проводять зимові свята майже однаково, і про них досить складно скласти цікаву розповідь. Ми стали забувати про стародавні традиції святкування […]
  • Усе моє багатство — моє добре ім’я Часто кажуть: «Не посором свого імені», «Бережи своє добре ім’я», «Бережи честь змолоду». Ці прості і звичні вислови приховують глибокий філософський зміст. Поняття честі супроводжувало […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ дев'ять = 17или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)