“Я хочу бути зрозумілий моєю країною” – По ліриці В. В. Маяковського

...

Голосуйте за цей твір

Травень

Поет не “пройшов стороною над рідною країною”. Він міцно стоїть на центральній площі столиці РФ, він на книжкових полках майже кожної квартири, він у наших серцях

Хоча чомусь не збираються в його пам’ятника, як раніше, божевільні російські поети. Але це година винувато. Перекручене година в країні, що програла війну з капіталізмом без бою

Великий, безглуздий, ніжний, неотесаный: Не чоловік, а “хмара в штанях”. Весь одне велике серце. Яке боліло, боліло, боліло. Свинцева пігулка вагою в 7,62 грама навіки вилікувала цей біль. Напевно, не можна занадто тривало “стояти на горлі власної пісні”.

Вона ввійшла, різка, як “нате!”,

Муча рукавички замш.

Сказала:
Один раз Маяковський викликнув: “:в 1916 році з Петрограда зникли гарні люди!” І запротягала в його віршах тема самітності: “:якими Голиафами я зачатий – такий великий і такий непотрібний”, “:от – я, весь біль і ушиб. Вам заповім я сад фруктовий моєї великої душі”, “:ще одне вбила битва – поета з Великий Пресни!”

Потім почалася літературна поделыцина. “Ніде крім, як у Моссельпроме”, “Воду пийте оную тільки кип’ячену”: Була ще гординя за партійні успіхи, за Ради. “Читайте, заздріть, я – громадянин Радянського Союзу!” Читали. Не заздрили – боялися. “Начебто опіком рот” кривило митникам на західних границях. Всесвіт спав, “поклавши на лапу із кліщами зірок велике вухо”. Приходила Вона. Брала його нервове серце, грала з ним, “як девчурка з мячиком”. Дул вітер “у сусідньому саду”. Було “Добре”. У селах сиділи папаши: “Кожний хитр. Землю попашет, попише вірші”. Життя було “прекрасне й дивна”. Поет був упевнений, що “у Це Ка Ка світлих лет, що йдуть,” він замість пропуску з гордістю підніме аналог партквитка – “сто томів моїх партійних книжок”.

Але “час – річ надзвичайно довга, були часи – пройшли билинні. Ні билин, ні епосів, ні епопей:”

Виходить, це година винувато. Час, що відучив людей дивитися на зірки й називати “ці плевочки перлиною”.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 6 = сімили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)