Винниченко Володимир Кирилович


Голосуйте за цей твір

Народився Володимир Кирилович Винниченко 16 (за старим сти­лем) липня 1880 р. в селі Веселий Кут Єлисаветградського повіту на Херсонщині (тепер Кіровоградська область). Батько його був селяни­ном. Початкову освіту В. Винниченко отримав у сільській школі, потім навчався у Єлисаветградській гімназії, однак не закінчив її, бо пови­нен був заробляти на життя. Пізніше він склав екстерном екзамени за середню школу і у 1900 р. вступив на юридичний факультет Київ­ського університету.

З першого курсу В. Винниченка виключають і ув’язнюють як члена місцевої організації Революційної української партії. З цього почалася його політична діяльність. Арешти та ув’язнення повторю­валися не один раз. Нарешті письменник змушений був виїхати за кордон. Жив у Франції, Австрії, Швейцарії, Італії. На деякий час він приїздить нелегально на Україну, у 1914—1917 рр. переховується на батьківщині від поліції, працює в журналі «Украинская жизнь».

Перші його твори — поема «Повія» та оповідання «Народний діяч» — написані 1901 р. Першим надрукованим твором стала повість «Сила й краса» (згодом «Краса і сила»), що побачила світ 1902 р. Пише він багато, часто друкується, спілкується з відомими літерато­рами. Виходять повісті та оповідання «Темна сила», «Честь», «Сту­дент», «Салдатики!», «Федько-халамидник».

У 1906 р. з’являється друком збірка оповідань «Краса і сила», цього ж року В. Винниченко пише п’єсу «Дисгармонія». У 1910 р. трупа М. Садовського ставить «Брехню». Драми В. Винниченка були дуже важливими для українського театру тієї доби, цікаві своїм но­ваторством, пошуком свого місця у світовій драматургічній традиції.

У 1918 р. митець написав роман «Записки Кирпатого Мефистофеля», у якому відтворив духовний крах людини, що повністю піддала себе революційній діяльності і втратила морально-етичні орієнтири нормального буття.

23 вересня 1920 р. В. Винниченко остаточно залишив Україну, підмовившись від співробітництва в уряді. І скоро він потрапив у списки запеклих націоналістів, ворогів радянської влади.

У 1950 р. з’являється роман «Слово за тобою, Сталіне!», у якому письменник висловлює надію на зміну політичного курсу СРСР.

Помер В. Винниченко у 1951 р. за межами рідної землі.

В. Винниченко — письменник, у творчості якого поєднались найсуттєвіші риси його доби — від критичного реалізму до модернізму. Майстерність його перш за все проявилася у тво­ренні конфліктів, що випробовують героїв на моральну витри­валість, збереження власної гідності.

Схожі твори

  • Підсуха Олександр Миколайович Олександр Миколайович Підсуха народився 16 жовтня 1918 р. на Київщині в с. Ніжиловичі Макарівського району в родині сіль­ського коваля. Батько рано помер, тому дітей виховувала переважно […]
  • Літературна діяльність Вільяма Фолкнера Народився на Півдні Америки в штаті Міссісіпі, з яким була зв’язана історія його сім’ї. Більшу частину свого життя провів саме тут, у містечку Оксфорд. Історія й легенди й оповідання […]
  • Нестайко Всеволод Зіновійович Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 року в місті Бердичеві. «Батьки наче спеціально приїхали в Бердичів, щоб народити мене саме там, на батьківщині веселих анекдотів,— […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− сім = 2



или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)