Вороний Микола Кіндратович

...

Голосуйте за цей твір

Микола Кіндратович Вороний (публікувався під псевдонімами Арлекін, Віщий Олег, Сіріус, Кіндратович, Микольчик) народився 6 грудня 1871 р. у родині ремісника на Катеринославщині. Мати М. Вороного походила з родини освітнього діяча XVII—XVIII ст., ректора Київської академії П. Колачинського.

Навчався Микола Кіндратович у Харківському реальному учи­лищі, потім — у Ростовському реальному училищі, звідки його ви­ключили за зв’язок з народниками, читання й поширення забороне­ної літератури.

Три роки поет перебував під наглядом поліції із забороною всту­пати до вищих навчальних закладів Росії. Тому навчання М. Вороний продовжив у Віденському та Львівському університетах, займаючись на філософському факультеті.

У Львові поет зблизився з І. Франком, працював бібліотекарем і коректором Наукового товариства ім. Шевченка, режисером україн­ського театру товариства «Руська бесіда», в редакції журналу «Жит­тя і слово».

З 1897 р. М. Вороний стає актором труп М. Кропивницького, П. Саксаганського, О. Васильєва та інших. Сцену залишає у 1901 р. і починає служити в установах Єкатеринодара, Харкова, Одеси, Чер­нігова.

З 1910 р. поет оселяється у Києві, працює в театрі М. Садовського, викладає в театральній школі, потім переїздить до Львова, викла­дає в українській драматичній школі при Музичному інституті імені М. Лисенка.

На Україну повертається у 1926 р., веде педагогічну і театрознав­чу діяльність.

Писати вірші М. Вороний почав ще у реальному училищі. У 1893 р. був надрукований перший його вірш «Не журись, дівчино». Потім поет почав публікуватися у різних періодичних виданнях.

У 1911 р. вийшла перша збірка «Ліричні поезії». Наступна з’яви­лася через два роки.

Збірка «Поезії» вийшла у 1929 р.

У тридцяті роки поет був звинувачений у шпигунстві й засудже­ний до висилки за межі України. Щодо того, як він провів останні роки свого життя, одностайної думки не існує. Відомо тільки, що у квітні 1938 р. М. Вороного було заарештовано в Новоукраїнську ра­лом з групою селян за «контрреволюційні дії», а в червні цього ж року розстріляно.

Творчість М. Вороного знаменує розрив з народницькою поезією, прагнення до естетизації дійсності, їй притаманна різноманітність форм і строфічних побудов.

Поет висміює національну обмеженість та псевдопатріотизм, за­кликає українців по-справжньому любити свою землю.

Крім власних творів, М. Вороний залишив по собі багато пере­кладів, переспівів, а також літературознавчих статей.


Завантаження...

Схожі твори

  • Шашкевич Маркіян Семенович Народився Маркіян Семенович Шашкевич 6 листопада 1811 р. в селі Підліссі Золочівського повіту на Львівщині у багатодітній ро­дині священика. По закінченні початкової школи вчився у […]
  • Микола Куліш Народився Микола Куліш у батрацькій родині 6 грудня 1892 р. в с. Чаплинці Херсонської області. Дитинство йому випало нелегке: наймитування з 8 років, рання смерть матері, життя в […]
  • Руданський Степан Васильович Народився Степан Васильович Руданський 6 січня 1834 р. в с. Хомутівці, тепер Вінницької області, у родині священика. Навчався у Шаргородській бурсі, потім у Кам'янець-Подільській […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


один + = 2или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)