Володіти собою — найбільша влада (Сенека)

...

Володіти собою — найбільша влада (Сенека) 3.00/5 (60.00%) 2 голос[ов]

Тих, хто може володіти собою, поважають за всіх часів. Завжди цінуються спокій, упевненість, рівність у поводженні. Дратівлива, неврівноважена, невитримана людина ні в кого не може викликати гарних почуттів. Зазвичай її вважають просто невихованою.

На мою думку, вміння володіти собою можна розвинути. Для цього треба стежити за своєю поведінкою та не допускати роздратування, крику, сліз, істерик. Звісно, не все, що відбувається в житті, нам подобається. Буває, що трапляється щось неприємне, або доводиться чути погану новину, або просто, наприклад, дратує звичка знайомого куйовдити волосся. Та слід контролювати і стримувати свої емоції. Ти можеш так само когось дратувати або комусь не подобатися. Немає жодної причини зривати на іншій людині свій поганий настрій чи якісь негаразди.

Людина, яка поводиться нестримано, має смішний та вкрай непривабливий вигляд. Така поведінка — свідчення неповаги до оточуючих і, до речі, до себе. Так можна втратити всіх старих друзів і ніколи не набути нових. Крім того, нестримана поведінка шкодить здоров’ю.

Тож аби все-таки зупинитися, якщо відчуваєш роздратування, можна дотримуватися кількох принципів. Я завжди намагаюся так чинити, тому що вважаю: мій характер — це моє багатство, а в житті треба вміти налагоджувати стосунки з найрізноманітнішими людьми та досягати своїх цілей.

Насамперед необхідно визнати, що інша людина має повне право бачити світ і речі в ньому по-іншому, не так як ти. Вона має безліч позитивних якостей, і те, що вона з тобою в чомусь не згодна або має якусь погану звичку, тих якостей її не позбавляє. Тому треба заспокоїтися і спробувати піти на компроміс. А для цього слід людину уважно вислухати. І не виключено, що після відвертої та докладної розмови ти навіть погодишся з думкою, якої раніше не розділяв! А якщо ні — свою позицію слід відстоювати не агресією, а логічними доказами. «Сам ти дурень» — не аргумент.

Я впевнений, що слід прагнути до самовдосконалення — раз у раз стримувати свій темперамент і намагатися контролювати свою поведінку. І я дуже стараюся так робити. І розумію, що недарма сказав великий римський філософ Сенека: «Володіти собою — найбільша влада». Адже найскладніше перемогти не весь світ, а самого себе.


Завантаження...

Схожі твори

  • Любов до Батьківщини — одна з найбільших чеснот Батьківщина — найдорожче, що є в людини. Але у кожного вона своя — спекотна африканська країна, пустельна Австралія, гордовита Америка, маленьке європейське графство. Кожному мила своя […]
  • Твір на тему: «Зимові свята у моїй сім’ї» Сучасні українські сім’ї зустрічають та проводять зимові свята майже однаково, і про них досить складно скласти цікаву розповідь. Ми стали забувати про стародавні традиції святкування […]
  • Усе моє багатство — моє добре ім’я Часто кажуть: «Не посором свого імені», «Бережи своє добре ім’я», «Бережи честь змолоду». Ці прості і звичні вислови приховують глибокий філософський зміст. Поняття честі супроводжувало […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


дев'ять − 2 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)