Вісники старовини

...

Голосуйте за цей твір

Україна — багатонаціональна країна. З уроків географії ми знаємо, що на її теренах мешкають представники понад ста національностей і народностей. Але найбільша питома вага в складі населення — 73 відсотки — припадає на українців.

Культура та побут українців, що населяють різні регіони країни, хоч і має багато спільних, загальнонаціональних рис, вирізняється певними особливостями. Вони зумовлені багатьма чинниками: історичним розвитком, природно- географічними умовами окремих територій, взаємозв’язками із сусідніми народами. З історії нам відомо, що українська нація і українська мова формува­лася на території Наддніпрянщини. Саме ця земля стала ядром давньоруської держави — Київської Русі.

Слобожанщина, або Слобідська Україна, — це територія нашої Харківської області, Сумська область та північ Донецької з Луганською.

У XIX столітті Слобожанщина була осередком національно-культурного відродження. Витоки поглядів і вірувань давніх українців беруть свій початок у слов’янській міфології. За народним світоглядом, людина була невід’ємною частиною природи і мала жити за її законами. Навіть вік людини, за аналогією з природою, прирівнювався до певних пір року: дитинство — весна, молодість — літо, зрілість — осінь, старість — зима. Своєрідні народні знання українців, багатий народний досвід поклали початок багатьом сучасним галузям науки.

З екскурсій нашого шкільного історико-краєзнавчого музею нам відомо, що на Слобожанщині люди шанують народні обряди, особливо старовинні. Вони активно збирають, зберігають і відтворюють традиції та обряди цього краю.

Відродження національної культури на Слобожанщині здійснюється у народно-календарних святах, звичаях і обрядах. Фольклорні фестивалі, народні гуляння та ярмарки приваблюють різне населення. Кожна місцевість Слобожан­щини має свої особливості календарних, трудових, а також пов’язаних з ними сімейно-побутових свят і обрядів.


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір «Як я уявляю щастя» Кожна людина починаючи зі свого народження має право на особисте щастя у своєму житті. Але ж чому одні його отримують, а інших щаслива доля минає стороною? Та й що таке щастя для […]
  • Твір на тему: «Радість різдва». Християнська етика. 7 клас. Вже багато століть український народ святкує Різдво Христове – одне з найкращих свят, що дуже шанується нашими співвітчизниками. Різдво являє собою чудове свято, що поєднало в собі […]
  • Твір-опис процесу праці за власним спостереженням Моя мама усе життя працює швачкою і має настільки великий досвід у цій професії, що мені інколи здається, що вона навіть з закритими очами зможе працювати на швейній машині та не […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− два = 6или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)