Васильченко Степан Васильович

...

Голосуйте за цей твір

Степан Васильович Васильченко (справжнє прізвище Панасенко) народився 8 січня 1879 р. у містечку Ічня на Чернігівщині у сім’ї ремісника-шевця.

У 15 років вступив до Коростишівської вчительської семінарії, яку закінчив через два роки. Потім вчителював на Київщині та Пол­тавщині.

У 1904 р. С. Васильченко навчався в Глухівському учительському інституті.

За виступ проти місцевої влади письменника переслідували. Під час революції 1905 р. він переїхав на Донбас, де брав участь у робіт­ничих демонстраціях, був заарештований. У 1908 р., після виходу з Бахмутської тюрми, знову повернувся в рідні місця. Воював на фронті під час Першої світової війни.

Писати С. Васильченко почав у 90-х роках XIX ст. Перша книжка оповідань «Ескізи» вийшла у 1911 р. Через чотири роки з’явилася друга — «Оповідання». Тематика творів письменника різноманітна і багатогранна. Основна їх проблематика — життя передреволюційно­го села, яке С. Васильченко добре знав. Тут і постаті селян, і сільська інтелігенція, і селянські діти.

С. Васильченко залишив по собі оповідання, повісті «Талант» (1924 р.), «Авіаційний гурток» (1925 р.), «Олив’яний перстень» (1927 р.), «В бур’янах»; драматичні твори.

Помер С. Васильченко 11 серпня 1932 р. у Києві.


Завантаження...

Схожі твори

  • Стефаник Василь Семенович Народився Василь Семенович Стефаник 14 травня 1871 р. в селі Русів Снятинського повіту на Станіславщині (нині Івано-Франківщина) у заможній селянській родині. Батько був суворий […]
  • Гребінка Євген Павлович Народився Євген Павлович Гребінка 21 січня (2 лютого) 1812 р. поблизу Пирятина на великому хуторі Убєжище. Родинний маєток звичайно називали просто Яром, жило в ньому всього двадцять душ […]
  • ВАСИЛЬЧЕНКО СТЕПАН – ЖИТТЄВИЙ ТА ТВОРЧИЙ ШЛЯХ Степан Васильович Васильченко (Панасенко) народився 8 січня 1879р. в містечку Ічня на Чернігівщині в бідній сім'ї ремісника. Трудова атмосфера, в якій зростав Васильченко, навчання в […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ п'ять = 11или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)