Уроки історії, які ми мусимо пам’ятати

...

Уроки історії, які ми мусимо пам’ятати 3.00/5 (60.00%) 1 голос[ов]

Історія — це людська пам’ять. Вона ніколи нічого не забуває. Ні доброго, ні поганого. Усе в неї на обліку, усе передається. Що ж нам залишили попередні покоління? Це, я вважаю, велике прагнення волі. Ще із часів Київської Русі ви­борювали його в нескінченних битвах, а пізніше високо піднесли на своїх ко­рогвах лицарі волі — козаки. Потім — будівничі першої української народної держави.

Усе фіксується на сторінках історії. На всі часи запам’ятаються уроки крово­пролитних воєн, голодомори, репресії. Це завжди прокляття, це завжди людський біль. Мені здається, що найстрашнішим уроком історії була ні з чим не порівнювана трагедія — голодомор. Найжахливіша вона тому, що сталася вона не від якогось стихійного лиха, не від неврожаю чи раптової негоди. Цю трагедію свідомо створили люди. Організований сталінізмом голод виморив до дев’яти мільйонів українських селян! їх знищували не тому, що вони були селянами, а тому, що були українцями. Це трапилося в Україні, що споконвіку вважалася житницею, де завжди колосилися багаті лани пшениці.

Усе фіксується на сторінках історії. Зафіксувала вона і не такий уже далекий від нас 1926 рік, коли український письменник Микола Хвильовий кулею в скроню обірвав собі життя. Це дата, коли започатковано сталінський терор проти інтелігенції. Хіба маємо ми право забувати цей урок?

Нам і нашим нащадкам ніяк не можна також забути той безсмертний подвиг, що зробив наш народ, кожний солдат окремо під час Великої Вітчизняної війни. Подвиг заради майбутнього своїх дітей, заради миру на нашій планеті залишиться не тільки на сторінках історичної літератури, а й у серцях людей.

Уроки історії слід не просто пам’ятати, а й робити висновки. Ми нарешті випросталися на повний зріст і зробимо все, щоб у нашій Батьківщині страхіття більше не повторювалося. Щоб не падали хрести з церков, щоб не йшов брат на брата і щоб ніколи не вибухнув Чорнобиль. Тож збережімо нашу землю, будьмо народом завжди!


Завантаження...

Схожі твори

  • Любов до Батьківщини — одна з найбільших чеснот Батьківщина — найдорожче, що є в людини. Але у кожного вона своя — спекотна африканська країна, пустельна Австралія, гордовита Америка, маленьке європейське графство. Кожному мила своя […]
  • Твір на тему: «Зимові свята у моїй сім’ї» Сучасні українські сім’ї зустрічають та проводять зимові свята майже однаково, і про них досить складно скласти цікаву розповідь. Ми стали забувати про стародавні традиції святкування […]
  • Усе моє багатство — моє добре ім’я Часто кажуть: «Не посором свого імені», «Бережи своє добре ім’я», «Бережи честь змолоду». Ці прості і звичні вислови приховують глибокий філософський зміст. Поняття честі супроводжувало […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− 4 = дваили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)