Ти завжди відповідальний за тих, кого приручив

...

Ти завжди відповідальний за тих, кого приручив 3.71/5 (74.29%) 7 голос[ов]

Тварин ми за звичкою називаємо братами нашими меншими. Ми ставимось до них дещо зверхньо: говорити вони не вміють, і розуму, здається, їм Бог недоважив. Як же ми помиляємося! Тварин ми приручили дуже давно, і не помічаємо, якими сумними очима вони інколи див­ляться на нас.

Домашніх тварин дуже багато. У містах їм відведено переважно декоративну роль. Але ж це неправильно: тва­рина, предки якої мешкали в лісі, вільно полювали, стає чимось на зразок красивої картинки на стіні. Відповідати за приручену тобою істоту — це означає поважати її осо­бистість, так-так, особистість.

Висловлювання “Ти завжди відповідальний за тих, кого приручив” належить французькому письменникові Антуану де Сент-Екзюпері. Але ж автор уклав у ці слова не лише буквальний смисл. Тобто приручити — це означає не тільки взяти в дім якусь тварину. Товаришуючи з людиною, ти теж, так би мовити, приручаєш свого товариша, а він, у свою чергу, приручає тебе. І саме через товариськість виростає в душі почуття відповідальності за долю того, хто поруч з тобою.

Якщо розширити розуміння згаданого висловлювання про відповідальність, можна сказати: людина відповідає за цілий Всесвіт. Бо ж саме людині дісталося право створювати або руйнувати гармонію у світі. І саме людині, на мій погляд, доведеться остаточно відновити або остаточно зруй­нувати блакитну планету Земля…

Отже, тварини залишаються поруч із нами. Та ми вже набагато розумніші. Так, між людиною і твариною немож­ливий словесний діалог, але можливий безмовний діалог поглядів. Тож перший крок зроблено.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− шість = 1или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)