Творчість і кохання в романі Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита»

...

Творчість і кохання в романі Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита» 4.89/5 (97.84%) 37 голос[ов]

Теми творчості і кохання в романі Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита» досить тісно переплітаються. Ознаки цього з’являються в першій частині роману, коли Майстер знайомиться з Маргаритою і тим самим робить найголовніший внесок в успіх своєї творчості. Любовні стосунки між двома головними героями були наповнені не тільки пристрастю, але і великою дружбою, що проявлялося тоді, коли в житті Майстра відбувалися критичні моменти. У такі моменти Маргарита була для нього єдиною опорою, підтримувала у всьому і була тією єдиною людиною, яка ніколи не обдурить і не зрадить. Все це дуже добре впливало на самого Майстра і на його творчість.

Але весь навколишній світ головних героїв був проти їхнього кохання. На їх шляху з’явився Воланд, який приніс їм і творчості Майстра великі випробування. У цих обставинах любов між Майстром і Маргаритою була поставлена ​​в залежність від книги. Водночас любов змогла оживити творчість Майстра. Проте, написаний ним роман був підданий характерній для того часу принизливій критиці. Ця відмова у визнанні стала для Майстра вкрай неприємною, він відчув себе зламаним і втратив віру у власні сили. Маргарита все це відчуває і, щоб допомогти йому, змушена піти на найнеприємніше для себе – угоду з Воландом. Убитий ж горем Майстер знищує свій твір, але, оскільки рукописи не горять, любов Маргарити знову рятує творчість коханого. Пізніше ця любов Маргарити дозволила їй роздобути рукопис і повернути Майстра. Все це показує, що творчість Майстра і його любов з Маргаритою були взаємопов’язані протягом усього роману. При цьому слід сказати, що роль особистості Маргарити і її персональних якостей також була дуже великою. Вона ніколи не покидала свого Майстра і навіть перейшла на сторону темних сил, ставши відьмою, щоб врятувати свою любов і головну справа Майстра – його творчість.

Своїм романом Михайло Булгаков показує, наскільки важливе кохання для творчих людей і яким чином воно може вплинути на їхню творчість. Пошук себе і своєї творчості у письменників нерідко пов’язаний зі справами їх серця і особистого життя. Тільки сильні емоції, пережиті творчими людьми, можуть надихнути їх на створення по-справжньому цінних творів. У той же час відсутність кохання позначається негативно не тільки на творчому потенціалі письменників, а й на життєвому потенціалі звичайних людей, які займаються звичайними справами.


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

2 коментарі до “Творчість і кохання в романі Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита»”
  1. Анна сказав:

    Я лайкнула и продолжение не появилось. Что делать? Сочинение очень нужно.

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 3 = вісімили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)