Твір-роздум на тему: «Як видозмінюється матеріальна культура українців – регресивно чи прогресивно?»

...

Голосуйте за цей твір

Матеріальна культура – досить складне явище, яке, втім, можливо піддати ретельному аналізу. У науці під матеріальною культурою прийнято розуміти сукупність матеріальних цінностей, які були створені в рамках певної культури. Таким чином, матеріальна культура українців – це всі ті матеріальні цінності, які були створені культурною та історичною українською спільністю.

Варто зауважити, що матеріальна культура кожного народу постійно розвивається певним чином. Іноді її розвиток активний, матеріальних цінностей в народі виробляється достатньо багато, вони регулярно оновлюються, таким чином, матеріальна культура прогресує. В іншому випадку, якщо у сфері матеріальних цінностей спостерігається занепад, і нічого нового певний народ не виробляє і не розробляє, то його матеріальна культура регресує. Варто зауважити, що в сучасних умовах глобалізації і стирання кордонів між державами стає складніше відокремлювати матеріальну культуру одного народу від матеріальної культури іншого народу. Центром генерування нових ідея щодо матеріальної культури є країни Заходу, всі інші держави переймають їхні ідеї і досвід, ефективно чи неефективно впроваджуючи на власній території.

Говорячи конкретно про Україну та її матеріальну культуру, варто відзначити, що її розвиток станом на сьогодні регресує. Зокрема, на більшій частині території країни не спостерігається практично ніякого розвитку видів житла – у міській місцевості люди проживають у багатоквартирних будинках, які були побудовані переважно в радянський час, а в сільській місцевості в звичайних будинках, планування будівництва яких теж останнім часом не розвивалися. Що ж до інших елементів культури, наприклад, різних видів народної творчості, побутових особливостей та іншого, то матеріальна культура не має яскравих українських відмінних характеристик. У зв’язку з тим, що Україна лише недавно за історичними мірками здобула незалежність, в деяких регіонах країни домінування все ще здійснюється матеріальною культурою держави, якої вже не існує – Радянського Союзу.

Підбиваючи підсумки, слід однозначно сказати, що матеріальна культура українців видозмінюється шляхом регресії. Станом на сьогодні наш народ не створює ніяких нових і унікальних об’єктів матеріальної культури і використовує залишки матеріальної культури дорадянського і радянського періодів. Думається, що очікувати розквіту матеріальної культури українців найближчим часом не варто, ніяких передумов для цього не спостерігається.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


шість − 4 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)