Твір-роздум на тему: «Слово у нашому житті»

...

Твір-роздум на тему: «Слово у нашому житті» 4.00/5 (80.00%) 4 голос[ов]

Твір на тему: «Слово у нашому житті»

Ще в давні часи люди чудово розуміли силу і значення слів в житті людини. Можливо, вам відома знаменита філософська притча про три «сита» Сократа: до знаменитого давньогрецького мудреця прийшов знайомий, який хотів розповісти йому про одного його друга. І тоді Сократ попросив «просіяти» його розповідь через три «сита»: правди, добра і користі. Виявилося, що вісті, які приніс знайомий Сократа, не цілком правдиві, погані і не принесуть ніякої користі. Тоді іменитий філософ запитав його, а навіщо йому знати те, що має намір сказати йому знайомий.

В алегоричній формі притча віщає нам про роль слів в житті людини. Згадайте рядки російського поета Вадима Шефнера, що говорять про те, що «словом можна вбити, словом можна врятувати». А чи завжди ми акуратно і зважено підбираємо слова, пам’ятаючи, як багато вони значать у людського життя? Чи пам’ятаємо ми те, що слово – це не просто символ, а щось більше?

З найдавніших часів люди намагалися говорити, використовуючи певні правила, коротко і ясно. На глиняних табличках шумерів ще в IV – II тисячоліттях до нашої ери знайдені настанови про те, як вести себе в розмові. У ті далекі часи люди розуміли, що не можна говорити в роздратованому стані, бо потім доведеться каятися.

«Закони Ману», що являють собою давньоіндійський збірник поведінкових норм, свідчили, що не можна вимовляти слова в пригніченому стані. Недозволено словами кусатимуть або лякати інших. На древньому Сході вважалося найбільшою образою піти, не дослухавши людину до кінця.

Грубі словесні образи, посилені людськими образами і душевними переживаннями, можуть викликати серйозні захворювання. Злі слова несуть негативну енергетику, завдаючи збитків людській психіці. На противагу їм добрі, сердечні слова та побажання пам’ятаються роками, привносять гармонію і спокій в людську душу. Але, на превеликий жаль, в сучасному житті ми часто забуваємо або не хочемо говорити ласкаві й ніжні слова. Як було б здорово, якби люди не соромилися і не забували дякувати один одного, говорити красиві компліменти.

Нам Богом дано великий дар – слова, що виливаються в мову, за допомогою якої ми спілкуємося і передаємо інформацію. Не можна забувати про велику відповідальність у поводженні з нею. Слова мають величезну силу, яку можна використовувати на благо людини. Адже саме вони – «одяг» наших думок, що визначають якість тих умов, в яких ми живемо.


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

1 коментар до “Твір-роздум на тему: «Слово у нашому житті»”
  1. Tony сказав:

    Дякую.

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 1 = дев'ятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)