Твір-роздум на тему: «Роль вчителя у вихованні людей»

...

Твір-роздум на тему: «Роль вчителя у вихованні людей» 4.61/5 (92.17%) 23 голос[ов]

Твір на тему: «Роль вчителя у вихованні людей»

«Педагог… Учитель…» – часто вимовляючи ці слова, ми не замислюємося, яку роль в нашому важкому житті вони грають.

Професія вчителя пов’язує воєдино здатність до спілкування, розуміння і знання людини.

З ранніх років людина вчиться пізнавати навколишній світ. І щоб зрозуміти, усвідомити і жити в ньому правильно, людині потрібні розумні вчителі, вчителі, що розуміють її, цілком віддають своє вміння, старання і турботу.

Вони повинні направляти маленьку людину на правильний шлях, повинні допомогти їй не заблукати на дорогах життя, повинні виховати його. Саме такими людьми і є педагоги. Вони вчать дитину не тільки загальнодоступним речам, а й вчать розуміти самого себе, свою душу.

Кожна людина – це маленька частинка великого суспільства, в якому ми живемо. І для того, щоб вміти жити в цьому суспільстві, людина повинна бути досить освіченою.

Природно, педагог вчить не тільки знанням, переданим в народі з покоління в покоління, а й розумінню потреби даного предмета. Адже якщо вчитель не доведе, наскільки потрібен людині той чи інший предмет, дитина не буде мати бажання його вивчати.

Отже, роль вчителя в освіті та вихованні людини, безсумнівно, величезна. Тут можна привести в приклад слова В. Г. Бєлінського: «Щасливі ті молоді люди, які мають змогу під керівництвом досвідчених вчених, доброчесних і освічених наставників удосконалити себе і підготувати себе до небезпечного, хоча і вельми тривалого шляху по трудовій дорозі життя».

Уміння довести потреба предмета настільки ж велика , як і розуміння вчителем кожного учня. З цих маленьких тез складається складна і різнобічна особистість вчителя. Він повинен поважати кожної маленької людини , розуміти , що дитина – це цілісна особистість , яка має такі ж права , як і дорослий член суспільства.

Одна з давніх мудростей говорить: « Дитина – це посудина , даний нам , дорослим , на зберігання ». Отже, кожен педагог повинен розуміти , який тягар відповідальності він несе за кожну « маленьку частинку великого суспільства ». Учитель , як і лікар , – це покликання , талант , даний згори.

Виховуючи особистість , вчитель повинен , думаю , згадувати один постулат: «Не нашкодь! » Формування вільної , розумної , справедливою , працьовитої особистості – складний процес. Але люди , по- справжньому люблять дітей і щиро захоплені своєю діяльністю , досягають поставленої мети і залишаються в серцях учнів на все життя.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


7 − = дваили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)