Твір-роздум на тему: «Екологія – основа життя сучасної людини»

...

Твір-роздум на тему: «Екологія – основа життя сучасної людини» 4.91/5 (98.21%) 56 голос[ов]

Твір на тему: «Екологія – основа життя сучасної людини»

Екологія, екологічна катастрофа, екологічна тривога – ці слова, раніше зовсім невідомі простій людині, в наш час хвилюють і насторожують кожного. Що ж це за небезпека? Звідки вона з’явилася? Чому так стурбовані вчені-екологи? Чим загрожує нам порушення екологічної рівноваги?

Справа в тому, що спочатку природа перебувала в ідеальній гармонії. Адже в ній все взаємопов’язане і грає свою важливу роль. Проте вплив людини порушив цю гармонію, в результаті чого стали зникати цілі ланки єдиного ланцюга, погрожуючи катастрофічними наслідками всьому живому. Шкідливі викиди газів в атмосферу, глобальне забруднення навколишнього середовища порушує нормальне існування живих організмів. А це може призвести до незворотної втрати взаємодії та гармонії в природі.

Люди зробили основним видом своїх відносин з природою її цілеспрямовану експлуатацію. Навколишнє середовище стало матеріалом для здійснення їхніх цілей. Природа тепер мислиться як ідеальний «раб», зобов’язаний завжди беззаперечно підкорятися своєму панові. Експлуатація природних ресурсів стає нормальною щоденною діяльністю, а досягнення в галузі підкорення природи святкуються як перемога над її силами. Суспільство живе, згідно варварським уявленням, за яким природа створена для людини і він її господар; що природа позбавлена ​​власної цінності і лише людина наділяє її значимістю; що природа може використовуватися необмежено, оскільки на однакові впливи відповідає одними і тими ж реакціями. При цьому люди забувають про те, що самі є лише частиною природи, частиною єдиного ланцюга. І її руйнування веде до руйнування їх власного життя.

Забруднення повітряного простору зменшує вміст у ньому кисню, змінює тепловий режим планети. Виділення в навколишнє середовище токсичних відходів виробництва отруює атмосферу, повітря, яким ми дихаємо. А вирубка дерев, безперервне зростання міст, фабрик, заводів на місці лісів і лугів скорочує можливості самоочищення біосфери. Все це погано впливає на життя самих людей, на їх фізичне і психічне здоров’я, на їх генофонд. Іншими словами, людство поступово «вимирає».

Що нам робити зараз? Вирубуються ліси – посадіть молодняк, споживаєте воду – очистіть річки. На практиці ж виходить, що ми плюємо в колодязь, з якого самі ж і п’ємо. У результаті ми маємо високу смертність, низький рівень здоров’я, відсутність елементарної культури у великого відсотка населення (де живу, там і смічу) . А виправляти допущені помилки з кожним роком все складніше і складніше.

Для очищення тільки декількох метрів водойми необхідно стільки грошових витрат, що вистачило б для будівництва одноповерхового будинку. Бракує природі хазяйської руки, яка б уберегла, захистила від технологічних «монстрів».

Не віддалятися від своєї матері-природи, бо повертатися «блудним дітям» буде нікуди. Нехай екологічний сполох прозвучить в серці кожного. Починайте боротися за виживання вже сьогодні. Разом ми зможемо багато чого, але тільки разом.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ чотири = 5или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)