Твір-роздум на тему: «Чи поводився Дик Сенд як п’ятнадцятирічний підліток? У чому на вашу думку полягає дорослість?»

...

Твір-роздум на тему: «Чи поводився Дик Сенд як п’ятнадцятирічний підліток? У чому на вашу думку полягає дорослість?» 1.74/5 (34.71%) 34 голос[ов]

Твір-роздум на тему: «Чи поводився Дик Сенд як п’ятнадцятирічний підліток? У чому на вашу думку полягає дорослість?»

Головний герой пригодницького роману французького письменника Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан» Дик Сенд – сирота, який виховувався у дитячому будинку. Хлопчик навіть своє ім’я отримав від випадкового жалісливого перехожого, який і знайшов його на вулиці. А прізвище виникло від назви того місця, де знайшов хлопчика той перехожий. Дик Сенд ріс розумним, вже в чотири роки він навчився читати, рахувати і писати. А в вісім років хлопчик пішов на корабель юнгою, де, завдяки своїй наполегливості і упорній праці, добре себе зарекомендував та настільки сподобався капітану Хеллу, в команді якого він служив, що той познайомив Дика з власником шхуни «Пілігрим» Велдоном, який віддав хлопця навчатися до школи, а потім зарахував його до команди шхуни молодшим матросом.

 

На палубу одного з найкращих кораблів судновласника Велдона Дик Сенд ступив у п’ятнадцятирічному віці, прийшовши у команду матросом-новачком. Та, незважаючи на досить юний вік, хлопець виявився не по рокам розумним, розважливим і дуже вправним моряком. Завдяки цьому саме Дику Сенду капітан довірив керування шхуною, коли вся команда відправилася на полювання за китом. А коли команда «Пілігрима» на чолі з капітаном трагічно загинула, хлопцеві прийшлося взяти у свої руки турботу про тих, хто залишився на судні.

 

Опинившись у складній ситуації, Дик Сенд не розгубився і взяв відповідальність за життя пасажирів шхуни на себе, він повівся не як п’ятнадцятирічний підліток, а як справжній чоловік, досвідчений і сміливий моряк. Навіть недостатні знання та невеликий досвід не стали хлопцеві перешкодою на шляху до порятунку усіх, для кого він став надією і опорою під час надзвичайних пригод.

 

Дику Сенду довелося пережити і загибель «Пілігрима», і жорстоку зраду Негору, і надзвичайно небезпечну подорож по болотах та хащах африканського континенту. Під час тих подій хлопець зовсім не думав про себе, а хвилювався перш за все про долю місіс Велдон, її маленького п’ятирічного сина Джека та інших своїх друзів. Витривалість і мужність, кмітливість і відповідальність, а також стійкість духу допомогли Дику Сенду врятувати інших та врятуватися самому. Саме ці риси характеру хлопця та його поведінка в самих складних ситуаціях, на мою думку, свідчать по дорослість юного капітана, про те, що важка життєва школа робить кожну людину найбільш дорослою, ніж вона є насправді.

 


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ три = 8или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)