Твір на тему: «Зображення загальнолюдських цінностей у повісті О. Турянського «Поза межами болю»


Твір на тему: «Зображення загальнолюдських цінностей у повісті О. Турянського «Поза межами болю» 4.08/5 (81.67%) 12 голос[ов]

Життя окремої людини і всього людства цілком і повністю позбавлене будь-якого сенсу, якщо воно не має достатніх цінностей. Саме з цієї причини завжди існували певні загальнолюдські цінності, незалежно від того, наскільки жорстоким є світ і як важко доводиться багатьом його жителям. Як мені здається, конкретний зміст загальнолюдських цінностей кожного конкретного історичного періоду є надзвичайно важливим. Проявляється це і в літературних творах, таких як, наприклад, «Поза межами болю» авторства Осипа Турянського.

Прочитавши твір, я в особливості сильно задумався про кілька загальнолюдських цінностей. У цьому немає нічого дивного, адже твір саме наштовхує на такі думки. Це твір про війну, тому мені здалося, що найважливіша загальнолюдська цінність – це повага людської гідності і базових прав під час війни. Нехай комусь це здасться дивним, але під час війни, коли люди вбивають один одного, все одно повинні існувати якісь правила. Наприклад, правила щодо обміну військовополоненими, і це є актуальним для цього твору. Герої поеми Осипа Турянського були жертвами ситуації, при якій такі правила і цінності зовсім не дотримуються. Саме з цієї причини всі ці люди були поставлені на грань життя і смерті. Звичайно, багато хто з них у підсумку так і не вижили.

На відміну від першої, розглянутої в попередньому абзаці, друга цінність, про яку мені б хотілося сказати, не є цінністю державного масштабу, але її все одно можна з упевненістю називати загальнолюдською. Вона криється в тому, що навіть у найскладніших і непередбачуваних життєвих обставин людина має залишатися справжньою людиною, тобто, моральною і духовною істотою. Як ми знаємо зі змісту твору Турянського, героям цього твору вдалося бути такими, завдяки чому вони зберегли повагу до самих себе і до своїх вчинків. Однак далеко не всі люди здатні залишатися духовними і моральними протягом свого життя, і у цього є безліч причин. Щоправда, жодна з таких причин не є виправданням. Найважливішою людською цінністю для кожного є збереження свого морального стрижня.

Безумовно, я розглянув лише кілька ключових загальнолюдських цінностей, порушених у даному творі. Насправді Осип Турянський розповів своїм читачам про багато чого, включаючи його гучний протест проти війни, який теж можна вважати дуже важливим і принциповим.

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


сім + = 14или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)