Твір на тему: «Значення «празької школи» для української літератури»

...

Твір на тему: «Значення «празької школи» для української літератури» 4.00/5 (80.00%) 1 голос[ов]

Кривавий жовтень 1917 року та братовбивча війна відкинула багатьох українців далеко за межі України. Багато українців опинилось у Чехословаччині, яка зустріла їх гостинно. Тодішній президент Томаш Масарик симпатизував українцям, тому доклав багато зусиль, щоб надати можливість емігрантам здобути освіту.
У Подєбрадах та у Празі відкрився ряд вищих учбових закладів, в яких навчання велося українською мовою. Інтелектуальна українська еліта зосередилась у Празі та Подєбрадах. Процвітала тут і літературна еліта.
Поети-емігранти, маючи в основі своєї творчості традиції Наддніпрянщини, зазнавали і впливу галичан. Це позитивно впливало на творчість.
До «празької школи» належать поети, які одержали освіту і змужніли в Чехословаччині. Представляють цю когорту поети Євген Маланюк, Наталя Левицька-Холодна, Олена Теліга, Олег Ольжич, Олекса Стефанович та інші.
Термін «празька школа» – умовний, оскільки це не була об’єднана організаційно група.
Поети-емігранти – учасники боротьби за державність України, або діти учасників, були відірвані від рідної землі. Це мало великий вплив на їхню поетичну долю і поетичні уподобання.
Поети не втрачали зв’язків із Україною. Євген Маланюк, Олег Ольжич, Олена Теліга, Юрій Клен, Оксана Лятуринська, Юрій Липа і Леонід Мосендз співпрацювали у «Віснику», який редагував Дмитро Донцов. Називали цю групу «вісниківською хвадригою». А Донцов називає їх «трагічними оптимістами», бо вірили вони, що переродиться наша нація із гречкосіїв на воїнів.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


5 + = шістьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)