Твір на тему: «Зіткнення краси й моралi в романi «Портрет Дорiана Грея»

...

Твір на тему: «Зіткнення краси й моралi в романi «Портрет Дорiана Грея» 4.40/5 (88.00%) 15 голос[ов]

Твір Оскара Уайльда, роман під назвою «Портрет Доріана Грея», ставить перед тими, хто його читає, безліч цікавих проблем, які можна досліджувати тривалий час. Існує багато аналітичних статей і припущення літературних критиків щодо того, що дійсно хотів розповісти нам письменник. Але, як правило, в будь-якому з аналізів є згадка одночасно краси і моралі. Адже і те, і інше було притаманне і характерне головному героєві твору, молодій людині на ім’я Доріан Грей. Саме через головного героя і розкривається серйозний конфлікт між мораллю і красою.

Доріан Грей був досить гарним, привабливим молодим чоловіком. Іноді краса важлива навіть для чоловіків, і це був саме той випадок. Завдяки своїй зовнішності Доріан зміг отримати певну популярність в суспільстві, йому вдалося стати визнаною людиною і в деяких випадках навіть маніпулювати іншими людьми. Він досить швидко усвідомив це і став цим займатися. Як відомо всім нам, людина, яка здійснює аморальні вчинки, дуже часто втрачає свою красу, адже її  зовнішність стає менш м’якою, більш жорстокою. Але з Доріаном Греем сталося дещо незвичайне – всі ті злочини, які він здійснював, відзначалися не на його зовнішності, а на його портреті, який просто стояв у коморі. Звичайно, таке не могло тривати вічно, в результаті молодий чоловік все-таки поніс покарання.

Красиві люди повинні здійснювати моральні вчинки. Зовнішня людська краса рідко коли може бути сумісна з внутрішньою потворністю. Внутрішня сторона людини, у свою чергу, формується за рахунок того, що людина робить, за рахунок її вчинків. Саме в цьому і криється зіткнення між мораллю людини і її красою – практично не буває так, щоб аморальність і краса повноправно і повноцінно поєднувалися в одному і тому ж чоловікові. Певний час Доріан Грей зміг обманювати себе, своє життя і долю, він одночасно залишався красивим і аморальним чоловіком. Хоча, звичайно, тривати це довго просто не могло, рано чи пізно щось повинно було змінитися, а молодий чоловік повинен був би нести серйозну відповідальність. Так і сталося – знищуючи свій потворний портрет, на якому був зображений моральний образ Доріана Грея, молодий чоловік знищив себе самого.

Думається, що хоч доля Доріана Грея і була сумною, він, як людина аморальна і самовідданий гедоніст, заслужив такої долі. Кожна людина має відповідати за свої вчинки. І навіть якщо хтось відмовляється відповідати, доля сама надолужить і покаже йому його місце.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


7 − = дваили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)