Твір на тему: «Земля – мірило духовності людини. За повістю Ольги Кобилянської «Земля» |

Твір на тему: «Земля – мірило духовності людини. За повістю Ольги Кобилянської «Земля»

...

Твір на тему: «Земля – мірило духовності людини. За повістю Ольги Кобилянської «Земля» 5.00/5 (100.00%) 2 голос[ов]

Всіх людей, які населяють нашу планету, цілком можна розділити на людей духовних і бездуховних. Цей поділ цілком адекватний і нормальний, але лише конкретні приклади з життя можуть показати, що таке духовність і що таке бездуховність. У повісті Ольги Кобилянської розказана трагічна історія родини Федорчуків, а також історії інших людей, які були пов’язані з цією родиною. Так склалося, що в ті часи самим основним активом будь-якої людини або сім’ї були не гроші, а земля. Саме ставлення до землі тоді могло показати різницю між духовною і бездуховною людиною.

Під час прочитання повісті вдається провести межу і показати різницю між такими герої, як Анна – наречена Михайла Федорчука та Рахіра – наречена Сави Федорчука. У той час як Анна була працьовитою дівчиною, виросла в більш-менш чесній родині (їй лише не пощастило з братами), Рахіра була з неблагополучної сім’ї, вона зіпсувала Саву Федорчука, постійно його накручувала і тим самим підбила його на страшний злочин – вбивство власного брата. Дві ці дівчани мали кардинально різне ставлення до землі – Анна дуже любила працювати на землі, ставилася до неї відповідально і завжди намагалася завдяки своїй роботі отримати найбільше благ для себе і своїх близьких. Водночас Рахіра хотіла отримати побільше майна, але до роботи на землі вона була повністю байдужа, як і до всієї іншої роботи. Опис двох цих дівчат та їх ставлення до землі повною мірою дає можливість зробити висновок, що Анна була духовною людиною, а Рахіра – бездуховною людиною.

Аналогічний приклад автор показує і на образах братів Сави і Михайла. Звичайно, великим фактором, що чинив негативний вплив на Саву, було спілкування із Рахірою, але, тим не менш, він все ж теж не дуже любив працювати. У той же час у ньому було величезне бажання роздобути велику наживу – всю землю сім’ї, він хотів стати єдиним спадкоємцем сім’ї Федорчуков, а тому вирішив убити свого брата Михайла. Михайло ж більш відповідально ставився до землі, сім’ї та брата. Він би ні за що не зважився вбити когось для того, щоб отримати більшу частину спадщини. У зв’язку з усім цим можна сказати, що Михайло і Сава – люди різного рівня духовності.

Духовність неймовірно важлива для людини та її життя. Бездуховні люди можуть робити відверто нечесні і несправедливі вчинки по відношенню до оточуючих, духовні люди водночас усвідомлюють, що існують певні правила поведінки, порушувати їх не можна. У повісті Ольги Кобилянської на прикладі землі показана різниця між духовними і бездуховними людьми.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


два + = 9или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)