Твір на тему: “Засудження війни у кіноповісті О.Довженка «Україна в огні»”

...

Твір на тему: “Засудження війни у кіноповісті О.Довженка «Україна в огні»” 3.60/5 (72.00%) 5 голос[ов]

Тільки людина, котра віддано любить свій народ, може так талановито зобразити історичну долю цілої нації. Такою людиною був Олександр Довженко, творчість якого є масштабним та різностороннім явищем. Специфічною темою в творчості цього письменника та кінодраматурга була Велика Вітчизняна війна, адже він сам був у лавах захисників рідного краю. Тому особливо трепетно він зображає Україну в вогні.

Найяскравішим витвором Довженка на цю тему є кіноповість «Україна в огні», головним героєм якого є сам народ, що не зміг скоритися під фашистським натиском. Представниками такого сильного духом, нескореного, гордого народу постає сім’я Запорожців. Для них захищати свою батьківщину є священним обов’язком.

Значну увагу в своєму творі автор приділяє ролі жінки на війні. Саме вони, дружини, сестри, матері, несуть в собі горе від болісних втрат, жорстоке насильство, ганьбу. Усі героїні твору є трагічними. Мати сімейства Запорожців віддає своїх синів на війну. Дівчата Мотря Левчиха та Христя Хутірна, в котрих втілені найкращі риси українського дівоцтва, також є вірними опорами для своїх мужчин. Однак найвеличнішою постаттю є дочка Запорожців Олеся. Щира, завжди тверда та впевнена у своїх діях, вона вірить в перемогу добра. Саме ці люди обороняють свою батьківщину, виконують свій обов’язок перед нею.

Олександр Довженко звеличує незрадливих синів і дочок свого народу, що в час, коли Україна палала в пекельному вогні, не втратили впевненості в нездоланність нашого народу. Автор-патріот наголошує, що перемога над фашистською навалою буде гордою правдою на всі покоління.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


7 + = десятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)