Твір на тему: «Які стильові тенденції переважають в індивідуальному стилі письменника?» |

Твір на тему: «Які стильові тенденції переважають в індивідуальному стилі письменника?»

...

Твір на тему: «Які стильові тенденції переважають в індивідуальному стилі письменника?» 4.50/5 (90.00%) 4 голос[ов]

Твір на тему: «Які стильові тенденції переважають в індивідуальному стилі письменника?»

Стиль є індивідуальним втіленням художнього методу письменника. Та якщо метод визначає загальний напрям творчості автора, то його стиль відображає індивідуальні властивості художнього слова, яке використовує письменник. І якщо в методі можливо знайти лише загальні риси, які пов’язують певну групу митців, то у стилі проглядаються індивідуальні риси того чи іншого письменника: манера письма, особистий досвід, талант тощо. Стиль являє собою сукупність художніх особливостей літературного твору. У більш широкому розумінні стиль може позначати не якості окремого письменника, а систему художніх прийомів і засобів, якою користується група митців. Стиль може бути притаманним навіть цілим літературним епохам.

Сам термін «стиль» походить від латинського «stilos», яке у стародавні часи позначало загострену паличку для письма на вощаних дощечках. Зараз цим словом називають спеціальні палички для вводу даних у планшети та смартфони. Згодом стилем стали іменувати самі листи з записами, потім почерк і своєрідність складу, а ще пізніше – індивідуальні риси творчості письменників і особливості подання ними інформації.

Сучасні літературознавці визначають смислову багатозначність визначення стилю. Це може бути стиль епохи і напряму, стиль літературної течії і індивідуальний стиль письменника, стиль окремого твору і навіть стиль окремого елементу твору. Одні вчені вважають, що треба визнати універсальність значення стилю, а інші наполягають на тому, що стиль треба розглядати лише в індивідуальному ключі.

У науці і літературі найпоширенішим є розуміння стилю як індивідуальної манери творчості, творчого обличчя окремо узятого письменника. Ще О.Блок стверджував, що поети цікаві не тим, що у них є спільного, а тим, чим вони один від одного відрізняються. Стиль будь-якого письменника залежить не тільки від обраного художнього метода, а й від індивідуальних якостей автора. Літературознавцям та близьким до творчих кіл людям добре відомий афоризм французького вченого Бюффона – «стиль – це людина». Цікаво, але такий підхід до визначення стилю існував ще в античну епоху. Відомий давньогрецький філософ Платон визначав тісний зв’язок стилю з творчою індивідуальністю письменника і писав з цього приводу: «Яким є стиль, таким є характер». Приблизно таку ж думку мав і давньоримський драматург Сенека, який вважав, що стиль літературного твору є «змістом душі» його автора.

Так само відносяться до стилю видатні письменники та поети XX століття. Наприклад, видатний руський поет О. Блок писав: «Стиль всякого письменника так тісно пов’язаний із змістом його душі , що досвідчений погляд може побачити душу за стилем». Та стиль будь-якого літературного твору пов’язаний не тільки зі змістом душі письменника. Адже за стилем можна побачити ідейний зміст твору, характери героїв і образи твору.

Як би там не було, а завдяки індивідуальному стилю письменник має змогу творчо відтворювати, перетворювати та художньо опрацьовувати життєвий матеріал. В індивідуальному стилі письменника загальні події, проблеми і теми набувають свою художню неповторність, адже вони пропускаються через призму особистого погляду автора. За висловом Ф. Кафки стилос, колись тільки загострена паличка, зараз є не просто звичайним «інструментом», а справжнім «органом письменника».


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір на тему: «Культура і цивілізація» Культура – це явище суспільне , притаманне лише людському суспільству, результат діяльності людей. До культури потрібно застосовувати критерій прогресивності. Цивілізація […]
  • Твір на тему: «Що таке скаути» Скаути – це представники міжнародного молодіжного неполітичного руху, метою якого є підтримка молоді в її духовному, розумовому і фізичному розвитку для того, щоб вона могла […]
  • Твір на тему: «Як ти людям, так i тобі вони» «Як гукнеться, так і відізветься», - говорить стара російська приказка. А ще можна сказати – «Що посієш, те й пожнеш». У багатьох мовах є подібні прислів'я, і хоча вони мають багато […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


вісім − = 1или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)