Твір на тему «Якби я був принцом на своїй планеті» за казкою А. Сент-Екзюпері «Маленький принц» |

Твір на тему «Якби я був принцом на своїй планеті» за казкою А. Сент-Екзюпері «Маленький принц»

...

Твір на тему «Якби я був принцом на своїй планеті» за казкою А. Сент-Екзюпері «Маленький принц» 3.68/5 (73.63%) 91 голос[ов]

Твір на тему «Якби я був принцом на своїй планеті»	за казкою А. Сент-Екзюпері «Маленький принц»

«Маленький принц» – це відома у всьому світі казка і найвідоміший твір А. Сент-Екзюпері, який лише на перший погляд є лише дитячою казкою, що розповідає про Маленького принца з далекої планети, який посварився з коханою квіткою і відправився мандрувати по всесвіту. І тільки після того, як прочитаєш цю дивну казку, розумієш, що «Маленький принц» – це зовсім не казка, а серйозна філософська притча, темою якої є міркування автора про найважливіші і найскладніші речі, пов’язані з життям людини.

У своїй казці А. Сент-Екзюпері торкається багатьох одвічних проблем, найважливішою з яких письменник вважає відповідальність людини не тільки за свої вчинки, а й за слова та думки. Саме цьому навчив героя твору, дорослого льотчика, його маленький друг – принц з планети В-612. Незважаючи на те, що принц дуже маленький, він володар цієї планети і відчуває велику відповідальність за свій народ. Недарма він говорить оповідачеві: «Встав вранці, вмився, привів себе в порядок – і відразу ж приведи в порядок свою планету». У порядок свою планету принц завжди приводив дуже старанно и ретельно, зробив він це навіть тоді, коли вирішив відправитися в подорож з перелітними птахами. «Останнім ранком він ретельно прибрав свою планету. Він дбайливо прочистив діючі вулкани… Крім того, у нього був ще один згаслий вулкан. Але, сказав він, мало що може статися!».

Виявилося, що і принцу було чому вчитися. Один з уроків відповідальності дав йому Лис, який попросив принца приручити його. Лис пояснив принцові, що людина може наповнити своє життя сенсом, лише кого-небудь приручивши: «…якщо ти будеш приходити в чотири години, я вже з третьої години відчую себе щасливим. І чим ближче до призначеного часу, тим щасливішим. О четвертій годині я вже почну хвилюватися і тривожитися. Я дізнаюся ціну щастя!». Виявилося, що не так просто це зробити і це ціле мистецтво, яке дається далеко не всім. Але якщо це вдається,то оточуючий світ розквітає та забарвлюється усіма кольорами веселки, адже в цьому випадку людина позбавляється найстрашнішого у житті покарання – самотності. Вона набуває рідної душі, яка стає для людини єдиною у всьому світі.

Зрозумівши це, Маленький принц починає здогадуватися, що він даремно посварився з трояндою і розчарувався в ній, адже вона була для нього найкращою, тому що була сповнена його терпінням, його увагою і його життям: «Але мені вона одна дорожче всіх вас. Адже це її, а не вас я поливав щодня. Її, а не вас накривав скляним ковпаком. Її загороджував ширмою, оберігаючи від вітру… Я слухав, як вона скаржилася і як хвалилась, я прислухався до неї, навіть коли вона замовкала. Вона – моя».

Та це ще не все. Лис відкрив Маленькому принцу ще один, найважливіший у житті секрет. Приручивши когось, людина повинна нести за нього відповідальність. Причому відповідати прийдеться все життя, в будь-якому місці і в будь-яку хвилину. Прихильність – це велике щастя для кожної людини, але при цьому, це не менш великі обов’язки. Істота, яка прив’язується до тебе, повністю перед тобою розкривається, вона стає залежною і постійно потребує твоєї уваги. Заслуживши любов будь-якої живої істоти, ти стаєш відповідальним за неї і в подальшому зобов’язаний приділяти їй увагу, піклуватися про неї і оберігати.

«Ми у відповіді за тих, кого приручили» – це, здавалося б, прописна істина. Про неї всі знають, але, на жаль, дуже часто забувають. І якщо б я був принцом на своїй планеті і відповідав за неї так само, як Маленький принц відповідав за свою планету, я б так само ретельно за нею стежив. Я б зобов’язав усіх людей відповідати не лише за себе, але й за близьких, за тих, кого вони приручили. Адже в кожного з нас є близькі люди, серед яких батьки та друзі, є улюблені тварини, які потребують нашої уваги, нашого кохання і нашої турботи. А якщо дивитися в глобальному масштабі, кожен відповідав би не тільки за себе та своїх близьких, але й за стан усієї планети, за Всесвіт, який ми переробляємо під себе, на який ми впливаємо, не замислюючись про те, як цей вплив відбиваються на стані оточуючого світу.

Якби я був принцом на своїй планеті, я б кожен день нагадував своїм підлеглим слова Лиса, які той одного разу сказав Маленькому принцу: «Не забувай: ти назавжди у відповіді за всіх, кого приручив». Я впевнений, що ці слова допомогли б зрозуміти нашим сучасникам, що від них залежить не тільки життя та щастя їх самих, але й життя та щастя багатьох інших, а в цілому життя і щастя цілої планети. Тільки усвідомлюючи глобальну відповідальність кожного та свою особисту відповідальність, можна повною мірою відчути себе щасливим і корисним.


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

3 коментарі до “Твір на тему «Якби я був принцом на своїй планеті» за казкою А. Сент-Екзюпері «Маленький принц»”
  1. оксана коломоец сказав:

    класс

  2. лена сказав:

    нормально

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


сім − = 5или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)