Твір на тему: «Як вирішити конфлікт з вчителем?»

...

Голосуйте за цей твір

Кожен з тих людей, які сьогодні живуть на Землі, повинен розуміти, що життя в цілому без конфлікту не буває. Всі ми люди і всі ми – яскраві індивідуальності, наповнені своїми особливостями і характеристиками. Кожен з нас хоче, щоб до нього було гарне ставлення, але дотримання такої умови постійно уявити собі практично неможливо. Саме з цієї причини конфлікти трапляються постійно, у тому числі і в сфері навчання, наприклад, між вчителем і учнем.

Проблема конфлікту між вчителем і учнем досить поширена. Серед сучасних вчителів занадто багато людей, які сприймають спілкування з учнем як щось особисте. Вони ображаються на дітей, намагаються виховати їх замість того, щоб викладати свій предмет. Саме з цієї причини і поведінка дітей загострюється, вони стають більш прямими з учителем і охоче йдуть на конфлікт. Конфлікт між учителем і учнем завадить обом цим категоріям. Учень ризикує значно погіршити свої оцінки через небажання вчити предмет того вчителя, який йому не подобається. Вчитель може зупинитися в професійному розвитку через те, що він буде зосереджений на особистих відносинах з учнем, а не на професійному впливі з ним. З усього цього можна сказати з абсолютною впевненістю, що конфлікт може спричинити за собою негативні наслідки для всіх, хто бере в ньому участь.

Але такий конфлікт цілком можна вирішити. Насамперед, необхідно визначитися, від кого буде виходити ініціатива. В ідеалі ініціатива повинна виходити від вчителя. Працювати з дітьми – це його покликання, а тому він повинен вміти знаходити спільну мову незалежно від ситуації, навіть якщо ця ситуація складна і напружена. Звичайно, бувають різні вчителі. Зустрічаються й гонорові, горді особистості, які йдуть виключно на ескалацію і хочуть помститися. Спілкування з такими вчителями обертається для учня надмірними проблемами, так що іноді й учневі раціонально піти на улагодження відносин. Зробити це можна по-різному, форма залежить від ситуації. Але, як правило, потрібно пам’ятати, що вирішення конфлікту має включати визнання власної провини, прохання прощення і обіцянку, що таке в майбутньому не повториться.

Думається, що найголовнішим у вирішенні такого конфлікту буде той, хто буде його ініціювати. Набагато краще, якщо це був вчитель, в службові обов’язки якого входить вирішення подібних ситуацій. Але, насправді, такою людиною цілком може бути і учень. Звичайно, йому це буде зробити набагато складніше і ефект від того далеко не обов’язково буде добрим, але деякі ситуації вимагають саме такого рішення.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


п'ять − = 1или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)