Твір на тему: «Як Вольтер у творі «Простак» розкрив своє бачення ідеї природної людини» |

Твір на тему: «Як Вольтер у творі «Простак» розкрив своє бачення ідеї природної людини»

...

Твір на тему: «Як Вольтер у творі «Простак» розкрив своє бачення ідеї природної людини» 4.49/5 (89.71%) 35 голос[ов]

Твір на тему: «Як Вольтер у творі «Простак» розкрив своє бачення ідеї природної людини»

Філософська повість «Простак» вперше побачила світ в 1767 році. У ній Вольтер звернувся до проблеми закостенілості суспільних моральних норм , що існували в період процвітання французького абсолютизму . Центральною фігурою , яка вступає в конфлікт із сучасністю , автор робить «природну людину» Руссо – двадцятидворічного юнака, француза за походженням, але гурона з виховання.

Головний персонаж повісті, який виріс серед диких канадських індіанців, носить говорить ім’я Простак. Так героя назвали в Англії за його щиросердність і вчинки, що здійснюються ним на основі «природного», а не вигаданого суспільством законодавчого права.

У першій половині повісті художній образ Простака носить яскраво виражений комічний характер. Молодий чоловік, який керується прямим сприйняттям світу, хоче хреститися в річці, як це робили біблійні персонажі з прочитаного їм «Нового заповіту», мріє про весілля зі своєю хрещеною матір’ю, чарівною Сент -Ів, і ні в яку не бажає розуміти, чому він не може одружується на дівчині, яка згодна стати його дружиною.

Друга половина твору робить Простака фігурою трагічною. Прилучившись у в’язниці до наук і мистецтв, молода людина, не втрачаючи своєї природної доброти, починає проникати у сутність оточуючого його французького суспільства.

Кілька розділів , що описують розвиток розумових здібностей головного героя, надають повісті риси роману виховання. Швидке і правильне сприйняття Простаком культурної та наукової інформації Вольтер безпосередньо пов’язує з його «дикунським вихованням», яке стало для персонажу огорожею від «забобонів»: «Він бачив речі такими, які вони є, між тим як ми бачимо їх все життя такими, якими вони не бувають».

Філософія життя розкривається французьким просвітителем багато в чому за допомогою іронії. Беззлобний гумор і жорстка сатира йдуть рука об руку, роблячи філософську повість ще й комедійною. У той час, як образ молодого гурона викликає у читача добродушну, розуміючу посмішку, опис представників суспільства Нижньої Бретані сприймається, у кращому випадку, анекдотично. Дядя Простака, абат де Керкабон, описується Вольтером, як великий любитель почитати Рабле після занурення в праці блаженного Августина . Його сестра, сорокап’ятирічна стара діва, зображується жінкою, яку зачіпає неувага до неї чоловіків – на початку англійських моряків, потім юного гурона. Високоосвічене французьке суспільство показується як гучне збіговисько людей, що одночасно говорять і перебивають один одного.

Єдиний персонаж, над яким автор лише злегка жартує, – кохана Простака, мадемуазель де Сент -Ів. У повісті вона виступає як особа, що складає основу сюжету: любов до неї гурона, його наступні пригоди і її самовідданий, трагічний вчинок стають централлю розповіді, на яку нанизуються всі інші події. Гріхопадіння дівчини дозволяє автору показати справжнє обличчя французького доброзвичайності: всі придворні посади, всі військові чини і нагороди купуються в ньому не ціною особистої самовідданості, а красою і юністю дружин.

Релігійно-політична ситуація, що склалася у Франції наприкінці XVII століття, розкривається Вольтером через епізод відвідин Простаком невеликого, практично безлюдного містечка Сомюр. Протестанти, що з нього біжать, розповідають герою про свої пригоди і недалекоглядність політики Людовіка XIV, який вирішив підтримати Римського Папу, який його ненавидить, а не свій народ – хай і іншої віри .

Філософська повість «Простак» – прекрасний літературний зразок епохи Просвітництва, який розвінчує омани свого часу.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 5 = тринадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)