Твір на тему: «Я європеєць»

...

Твір на тему: «Я європеєць» 4.00/5 (80.00%) 4 голос[ов]

Твір на тему: «Я європеєць»

В останні роки взаємовідносини між Україною і Литвою значно покращились, адже ці дві країни мають одне й те ж прагнення – стати повноправним членом Європейського суспільства. Ще багато чого потрібно зробити, щоб завоювати ім’я європейських країн, але вже зараз я відчуваю себе справжнім європейцем. Адже за декілька останніх років суттєво змінилося наше суспільство, змінилися закони, за якими ми живемо, змінилися умови нашого життя.

Щодо українсько-литовських відносин, то вони розвиваються досить динамічно. Зараз Україна має посольство у Вільнюсі, а також три консульства у інших містах країни. У Києві теж працює Литовська амбасада, а Генеральне консульство Литви розташоване у Львові.

Спільна історія України і Литви має дуже давні корені. Ще у XVI-XVIII століттях Литва разом з Польщею входили до складу однієї держави – Речі Посполитої. У її складі перебували і українські землі. Після цього до 1918 року обидві країни знаходилися у складі Російської імперії, а потім ще сімдесят три роки, до 1991 року, входили до складу Радянського Союзу. Тому не дивно, що український і литовський народ схожі своїми прагненнями, прагненнями до свободи і незалежності, прагненнями стати справжніми європейськими країнами.

У 2009 році Україна і Литва підписали низку угод, що включали в себе взаємне визнання і співробітництво у збереженні культурної спадщини. Крім того, Литва виступила з обіцянкою допомогти Україні набути членства у Європейському Союзі.

Зараз у литві мешкає більше 44 тисяч українців, а в Україні постійно проживають більше 11 тисяч литовців. Офіційне дипломатичне представництво Литовської Республіки в Україні – це Посольство Литовської Республіки у Києві. Воно відповідає за розвиток та підтримку відносин між Литвою та Україною.

Ще 26 серпня 1991 року Верховна Рада України визнала незалежність Литовської Республіки, а вже 4 грудня того ж року Верховна Рада Литовської Республіки визнала незалежність України. А через тиждень було встановлено дипломатичні відносини між країнами, які з того часу плодотворно розвиваються. Посольство Литовської Республіки було відкрито в Україні у серпні 1992 року, а посольство України в Литві – через рік.

Зараз Литовська Республіка представлена у багатьох впливових міжнародних організаціях. Вона є членом ООН і ОБСЄ, Ради Європи і СОТ. Поміж цілої низки військових, політичних і економічних переваг, які отримала Литва після вступу до міжнародних організацій, е багато таких, які суттєво б змінили і життя українського народу, якби уряду нашої країни вдалося піти тим же шляхом, що і Литва.

А поки що литовсько-українські відносини динамічно розвиваються, і регулюються вони Договором про дружбу і співробітництво від 8 лютого 1994 року. Під час помаранчевої революції президент Литви В. Адамкус був одним з учасників мирного урегулювання конфлікту між владою та опозицією. А зараз Литва є одним із найбільш активних прибічників вступу України до НАТО і ЄС.

Цей короткий екскурс в історію наших країн дає право сподіватися на краще майбутнє українського народу, а підтримка Литовської Республіки у прагненні України до європейської інтеграції вже сьогодні надає мені можливість заявити, що я – громадянин України, що я – європеєць.


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір на тему: «Що таке вихованість» Видатний російський письменник  А. П. Чехов висловлював головні ознаки вихованих людей: завжди ввічливі, поважають людську особистість, не брешуть навіть у дрібницях, м’які, […]
  • Твір на тему: «Культура і цивілізація» Культура – це явище суспільне , притаманне лише людському суспільству, результат діяльності людей. До культури потрібно застосовувати критерій прогресивності. Цивілізація […]
  • Твір на тему: «Сучасна молодь і мода» Світ змінюється стрімко. Сьогоднішня молодь ламає всі стереотипи і не виправдовує всі покладені на неї надії. В цілому нинішнє підростаюче покоління пасивне, грубе і різке. Виною […]

Коментарі

1 коментар до “Твір на тему: «Я європеєць»”
  1. Катя сказав:

    не плохо

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


дев'ять + 5 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)