Твір на тему: «Україна у поемі Байрона «Мазепа»


Твір на тему: «Україна у поемі Байрона «Мазепа» 4.61/5 (92.25%) 702 голос[ов]

Багато українських письменників із захопленням описують свій рідний край, адже вони тут виросли, змужніли, набралися свого життєвого досвіду і завдяки своїй країні стали тими, ким вони є. Завжди приємно читати патріотичну літературу. Водночас вмілі письменники можуть описувати і з цікавістю ставитися не тільки до своєї країни, а й до будь-якої іншої. Цілком можливо перейнятися національним колоритом, інтересом до чогось невідомого і навіть чужого навіть за умови, що ти там ні разу не побував. Прикладом цього є поема Джорджа Гордона Байрона під назвою «Мазепа».

У своєму відомому поетичному творі англійський письменник описав велич українського народу, красу місцевої природи і ще багато чого цікавого. В якості головного героя своєї поеми Байрон обрав Івана Мазепу, оскільки саме цей український військовий і державний діяч представлявся автору таким, який реально бореться на незалежність козацької держави, не шкодуючи власних сил і власного тіла. Але боротьба цього українського діяча за праве діло стала не єдиною причиною того, що саме він став головним героєм твору Байрона. Англійський письменник також був украй вражений легендою про те, що Мазепа був закоханий у дружину вкрай багатого шляхтича з Польщі. Чомусь ця легенда була дуже цікавою для Байрона, і він вирішив описати її в своїй поемі. Також варто зауважити, що, незважаючи на неможливість побувати в Україні, англійський письменник прекрасно вивчив багато чого про неї, в тому числі і про українську природу, зокрема, він зміг описати українські степи. Крім того, особливої ​​уваги в поемі були удостоєні ліси України, на опис яких він виділив відразу кілька красномовних рядків свого твору. Опис Мазепи, інших історичних персонажів того часу вражає своєю ретельністю, детальністю і аналітичністю.

Мені дуже приємно усвідомлювати, що найвідоміші і найпопулярніші світові письменники удостоїли настільки пильної уваги у своїх творах саме мою батьківщину. Байрон був явно небайдужий до долі української землі, українського народу і в цілому призначення України на території світу, адже його цікавив прообраз сучасної України – держава козаків. Наявність у творчості Байрона твору «Мазепа» робить цю творчість дійсно важливою для кожного українця. Ми повинні відплатити такою ж увагою самому Байрону, добре ознайомившись з його творчістю, поглядами на життя і біографією. Хотілося б вірити, що й сучасні автори будуть приділяти увагу Україні у своїх творах, всі ми цього потребуємо.

Схожі твори

Коментарі

7 коментарів до “Твір на тему: «Україна у поемі Байрона «Мазепа»”
 1. Ліна сказав:

  ))

 2. Z@y@Z сказав:

  Мое

 3. Псіх сказав:

  Де лайкати

 4. Віка сказав:

  чому не відкриває продовження?

 5. Василиса сказав:

  Круто

 6. Давид сказав:

  айс

 7. Таня сказав:

  клас

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


сім + = 14или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)