Твір на тему: «Трагедія Миколи Куліша «97»

...

Твір на тему: «Трагедія Миколи Куліша «97» 1.00/5 (20.00%) 1 голос[ов]

Одним з трагічних образів української літератури 20-30 років ХХ століття був Микола Куліш, який залишив після себе високовартісні твори як за своїм змістом, так і за формою.
Одна із перших його п’єс – «97» – пройнята більшовицькими тенденціями і в певній мірі ідеалізує «комнезами», які в дійсності відіграли дуже сумну й шкідливу роль в історії українського села в перші роки побудови соціалістичної держави.
Будучи свідком страшного голоду в степовій Україні 1921 року, Микола Куліш не міг залишитись байдужим і відобразив ці події у своїй першій п’єсі «97». Замість модної агітації автор створив драму світового рівня, звернувшись до трагічних подій в Україні.
Написана п’єса «97» для сільського театру, тому автор свідомо звернувся до форми класичної драматургії.
П’єса не тільки інформувала про революційні події, а й допомагала читачеві і глядачеві пізнати самих себе, розібратися у соціальних процесах. Микола Куліш образно оповів про свій бурхливий час, не приглушуючи гостроти класового конфлікту, не прикриваючи суворої дійсності, відтворив життєві явища в глибоких художніх узагальненнях, показав не зовнішній бік революції, а розкрив основні чинники антагоністичних сутичок між старими і новими господарями життя. Микола Куліш у п’єсі «97» виступив як тонкий психолог.
Довготривала війна призвела до виснаження життєвих сил, господарство України було зруйноване. У 1920 та 1921 роках різко скоротилась посівна площа, неврожай. Продзагони відібрали зерно, що вродило. Хліб вивозився до Москви. Як результат – голод. Більшовики, користуючись нагодою, вирішили завдати нищівного удару по релігії, по церкві. З цією метою Ленін дає вказівку під приводом закупівлі хліба для голодуючих забрати церковні коштовності, а саме духовенство знищити.
Саме цю проблему і розглядає Микола Куліш у цій трагедії, що робить його твір по суті дійсно унікальним.


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір на тему: «Новаторство у творах Миколи Куліша» Я замислююсь: а що таке узагалі новаторство? Адже нове – це добре забуте старе. Все змінюється, переходить у нові форми, зникає, відроджується… час потребує певних змін. І характер […]
  • Сміливі завжди мають щастя Люди звикли говорити про себе, що вони щасливі або нещасні. Але у розумінні кожного, щастя неоднакове. А  деякі люди взагалі вважають себе нещасними все життя, тому що так і не […]
  • Твір на тему: «Особливості творчості Євгена Маланюка» Хоча творчість Євгена Маланюка і різнорідна, та можна поділити її на дві тематичні групи, які тісно пов’язані між собою: тема втраченої батьківщини та тема розбитого особистого […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


4 − один =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)