Твір на тему: «Тайнопис»

...

Голосуйте за цей твір

Твір на тему: «Тайнопис»

Тайнописом називаються прийоми, за допомогою яких вміст написаного приховував від тих, хто не мав прочитати текст. Прийоми тайнопису з’явилися на Русі одночасно з виникненням слов’янського алфавіту. Тому самий древній спосіб тайнопису – вживання старого алфавіту після того, як він поступився місцем кирилиці.

Не менш древній спосіб тайнопису – криптограма. Щоб приховати зміст, текст записували у вигляді будь-якої геометричної фігури: кола, квадрата або хреста. Починати криптограму треба було із заздалегідь обумовленої букви або рядка.

Найпоширенішим способом тайнопису є літорій, який на Русі прозвали Тарабарського грамотою. Літорія ділилася на просту і мудру. Проста літорея полягала в тому, що голосні в кожному з слів тексту залишалися на своїх місцях, а приголосні замінювалися на інші.

Найдавніший запис, зроблений таким способом, відноситься до 1229 року. Крім простої літорії була ще складна літорія , в якій замінялися як приголосні, так і голосні літери. Відома також і числова літорія, при якій букви в словах замінялися цифрами за заздалегідь обумовленою схемою.

Для чого вживався тайнопис? По-перше, для того, щоб приховати приналежність книги і тим самим уберегти її від можливої ​​крадіжки. Але іноді таємні письмена застосовували і з абсолютно іншою метою. Наприклад, на одному з дзвонів, відлитому за наказом царя Олексія Михайловича для монастиря у Звенигороді, нанесений тайний напис про те, що цей дзвін відлитий і переданий монастирю «за наказом царя Олексія». Приховування імені царя зроблено для того, щоб захистити його від можливої ​​ворожби і чародійства, віра в які була поширена у ті часи повсюдно.

У давньоруських книгах аж до кінця XVII століття широко застосовувався акростих. Він полягав у тому, що кожен рядок тексту починався з певної букви, а прочитані всі разом, ці букви утворювали інший текст. Цей прийом застосовувався для того, щоб приховати ім’я замовника книги.

Тайнопис був дуже важливим видом письма. Наприклад, коли в XVII столітті розвинулися дипломатичні відносини нашої країни з різними країнами, патріарх Філарет власноруч склав таємну абетку для посольських справ .

Всі названі способи тайнопису часто згадувалися і в художній літературі. Достатньо згадати, наприклад , всім відомий роман А. Рибакова «Кортик».


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір на тему: «Що таке вихованість» Видатний російський письменник  А. П. Чехов висловлював головні ознаки вихованих людей: завжди ввічливі, поважають людську особистість, не брешуть навіть у дрібницях, м’які, […]
  • Твір на тему: «Культура і цивілізація» Культура – це явище суспільне , притаманне лише людському суспільству, результат діяльності людей. До культури потрібно застосовувати критерій прогресивності. Цивілізація […]
  • Твір на тему: «Для чого людині потрібні знання» Знання відкривають людині вікно у світ, дають можливість займатися улюбленою справою, допомагають добитися бажаного. Прагнення до знання – одна з основних рис людини. Ще в давнину […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


9 − = триили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)