Твір на тему: «Світ очима Довженка»

...

Голосуйте за цей твір

Твір на тему: «Світ очима Довженка»

Довженко був небайдужою людиною. Все своє життя він щось робив, писав, творив, малював, знімав. Костянтин Паустовський так писав про нього: «В житті не було нічого, щоб його не цікавило, від глибоких психологічних порухів у нашому суспільстві до найкращого способу кладки печей і від аналізу акторських прийомів Чапліна до походження пісні «Розпрягайте, хлопці, коні». Якось, після поїздки до одного нового села, Довженко занотував: «Чому в нових селах немає провулків та садків?

Чому українська мальовничість поступилася місцем мертвій думці архітектора? Чому ми відкидаємо живу душу людську? В творах Довженка ми бачимо всю велич і красу народної душі. Я покликаний возвеличувати свій народ». Це слова з автобіографії Довженка, і він оспівав його і кохану свою, Україну. Змалював її пастельними, м’якими фарбами в «Зачарованій Десні», грізними блискавками накреслено в «Україні в огні».

Кожний рядок «Зачарованої Десни» пронизаний глибокою і ніжною любов’ю до України. Що являє собою ця кіноповість? Картини дитинства, світ очима малої людини, яка ще не встигла спізнатися з цим світом, для якої навіть смерть, страшна невблаганна смерть – це радість. «Яка то радість, коли помирає прабаба!» Маленька людинка та світ дитинства – великий, таємничий, зелений, буйний. Допитливий малий Сашко, мрійливий, з неабиякою уявою, пізнаючи цей світ, поринав у нього з головою.

Згадаймо маленького Івана з втору М. Коцюбинського «Тіні забутих предків», що котився зеленими царинками, маленький і білий, наче банька кульбаби, безстрашно забирався у темний ліс, де гаджуги кивали над ним галузками, як ведмідь лапами чи малого Тараса, що ходив шукати тих стовпів, що підпирають десь там небо. Сашкову жагу буденності тамувала вода з Десни. «Була тоді іще дівкою Десна, а я – здивованим маленьким хлопчиком із широко розкритими зеленими очима». Безмежність Всесвіту сприймається дитиною як щось звичайне, і все, що оточує її, здається, ніби існує вічно. «Хата, ніби виросла із землі, ніби ніхто її не будував».


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 3 = п'ятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)