Твір на тему: «Суперечливість образу Анни Кареніної»

...

Твір на тему: «Суперечливість образу Анни Кареніної» 5.00/5 (100.00%) 1 голос[ов]

Чи є в світі хто-небудь, кого б не зачепила до глибини душі та залишила байдужою історія Анни Кареніної?! Думаю, що ні. Адже у романі йдеться не лише про долю якоїсь жінки. Мова йде про історію країни, про окремий історичний період, бо роман Толстого відбиває в собі цілісіньку епоху російського життя. Тут і мораль світського суспільства, і життя найнижчих каст та верств, блиск салонів та занепад сіл. І на цьому фоні – яскрава, неординарна особистість, жінка, яка прагне банального, простісінького щастя.

Чи не в кожного з класичних авторів минулого можна віднайти своє трактування образу жінки: особливої, унікальної, неординарної. Єдина спільна риса об’єднує їх усіх: вони борються за своє щастя і протистоять суспільству.
Образ Анни Кареніної – особливий.  Здавалося б, чого їй не вистачало, адже вона стоїть на найвищому щаблі суспільного розвитку? Освічена, вродлива, заможна, нею захоплюються, до її порад прислухаються. Але вона нещасна: в подружньому житті і в оточенні своєї родини вона безмежно самотня. Я впевнена, що нічого цього не сталося б, якби родина її була щасливою.

Справжній характер головної героїні роману першою зрозуміла Кіті, бо Анна аніскілечки не схожа на світську даму: в ній немає фальші та лицемірства.

Суперечливість образу Анни Кареніної полягає вже в тому, що життя її існувало у двох окремих категоріях: те, що було в сім’ї і те, що було поза нею.

Анна зрікається свого звичного способу життя, на мою думку, і загибель її викликана була цілковитим розчаруванням у житті, моральних цінностях суспільства та втратою опори як моральної, так і духовної.

До цього часу навіть смерть Анни дослідники трактують по-різному: хтось розглядає її як вияв слабкості, а хтось як душевну силу. Але головним, як на мене, є те, що Анна зі своїми стійкими моральними принципами вступила у жорстокий бій із застарілими стереотипами своєї епохи та середовища.

Образ Анни Кареніної і сьогодні хвилює нас та торкає найтонші струни душі. Життя Анни сповнене драматизму та суперечностей: не маючи змоги покинути ані чоловіка, ані коханого, її душу розриває біль та страждання.

Образ Анни не є однозначним, тож не може бути пояснений або класифікований лише за якоюсь із ознак. Душа Анни – цілісінький Всесвіт, багатогранний та непростий. І, перш ніж її засудити чи гудити, спробуйте зрозуміти її. Впевнена, що після цього ваша думка зміниться.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− два = 2или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)