Твір на тему: «Страх»

...

Твір на тему: «Страх» 3.95/5 (78.95%) 19 голос[ов]

Людина – це досить складна істота, яка володіє різними якостями. Однією з найбільш складних і суперечливих якостей людини є страх. Ставлення до страху різне. У нашій культурі його прийнято вважати низькою якістю. Ті, хто не має страху, іменуються сміливцями, людьми, які подібні до героїв. Логіка, яка стосується сучасного поняття страху, зрозуміла. Проте чи дійсно люди розуміють це явище в повній мірі правильно? Я спробую відповісти на це питання у своєму творі.

Отже, проявів страху буває досить багато. Хтось боїться темряви, інші – висоти, є і більш раціональні страхи, як то страх стати жертвою маніяка або страх померти від смертельної хвороби. Страхи бувають глибокими внутрішніми, які рідко піднімаються назовні, і досить поверхневими, які можна швидко відчути. Якщо людина постійно і необґрунтовано відчуває страх, інші можуть називати її боягузом. Боягузтво може стати дуже неприємним звинуваченням, особливо якщо боягузом називають чоловіка. Втім, звичайний страх далеко не завжди принизливий. Більш того, іноді відчувати страх корисно, адже він може зберегти людину від дурного і небезпечного вчинку.

Повна відсутність страху може мати вкрай негативні наслідки для людини. Прикладів тому є безліч, і ми можемо з легкістю відшукати їх. Наприклад, якщо мова йде про людей, які стрибали з високого мосту в воду. Їм вдалося подолати свій страх висоти, але ні до чого хорошого це не приводило. Після такого стрибка цілком можна невдало приземлитися, пошкодити життєво важливі органи і померти. І в той час як боязка людина відмовиться ось так стрибати, сміливець зробить це і загине. Хіба загибель внаслідок подолання страху можна назвати чимось хорошим? Аж ніяк ні, і саме тому страх іноді корисний.

Нехай це прозвучить дещо суперечливо, але не варто боятися відчувати страх. Далеко не все в нашому житті дійсно підвладне людині. Бажання справити на когось дешеве враження і здатися краще, ніж ти є, за рахунок демонстрації відсутності у тебе страху може призвести до вкрай негативних наслідків. Приклад тому я вже наводив в попередньому абзаці. Якщо мова йде про дійсно небезпечне діяння, слід відчувати страх, не варто відкидати це почуття, адже воно може застерегти або навіть врятувати від чогось вкрай неприємного або трагічного. Хочеться вірити, що коли-небудь відношення до страху в нашій культурі зміниться і стане більш об’єктивним.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


4 − = дваили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)