Твір на тему: «Що таке зрада?»

...

Твір на тему: «Що таке зрада?» 2.86/5 (57.14%) 7 голос[ов]

Зрада – складна категорія, розуміння якої вимагає ретельного аналізу. Зазвичай люди сприймають це слово в міжособистісному контексті, думаючи, що зрада може бути дружня або подружня. Але не варто забувати і про значно серйознішу зраду з точки зору сучасного законодавства – зраду своїй державі.

Як всім добре відомо, в Україні існує Кримінальний кодекс, де передбачене покарання за небезпечні для суспільства діяння, за злочини. Одним з таких злочинів є державна зрада, її поняття та покарання за неї зазначено у статті 111 Кримінального кодексу нашої країни. В якості державної зради мається на увазі вчинення громадянином України дій, які спрямовані на підрив основ держави, зокрема, на її територіальну цілісність, суверенітет чи недоторканність. В якості державної зради також може бути розцінений перехід на бік ворога України під час війни. За таку зраду у кодексі встановлено покарання у вигляді позбавлення волі на 10-15 років. Ця норма міститься не тільки в сучасному законодавстві, вона була присутня також в законах СРСР і раніше. Зрозуміти причину існування цієї норми не складно – між державами ведеться постійна боротьба, в ній часто задіяні громадяни, тому держави захищають себе і таким чином теж.

Втім, набагато частіше між людьми йдеться про зраду не державну, а, так би мовити, зраду особисту. Під нею кожен розуміє своє, але нерідко люди дивуються, чому зрада людині вважається чимось менш шкідливим, ніж зрада державі. Наприклад, таким же питанням задавалася і відома українська письменниця Ліна Костенко у своєму творі під назвою «Маруся Чурай». Згідно з його сюжетом, коханий хлопець Марусі сумнівався у своїй любові до неї і активно спілкувався з іншою дівчиною. Цим він зламав не тільки свою долю, але і все життя Марусі. Цей приклад добре показує, що зрада в питаннях любовних є для людини, напевно, найболючішою і найбільш неприємною. Не менш неприємна зрада і тоді, коли її вчиняє людина, яка вважалася другом. Наприклад, така людина у відповідальний момент, коли хтось потребує допомоги, просто робить вигляд, що у неї є інші справи або не виявляє жодних занепокоєнь у зв’язку з неприємностями свого друга.

Зрада – явище дуже неприємне, але життєвий досвід показує, що вона часто трапляється. За державну зраду передбачається офіційне покарання від держави, а зрада на міжособистісному рівні може передувати погіршенню і розриву взаємин між людьми.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 5 = дев'ятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)