Твір на тему: «Що таке благородство?»

...

Твір на тему: «Що таке благородство?» 3.25/5 (65.00%) 4 голос[ов]

Благородство – це ознака, яка походить з давнини. Раніше благородними називалися люди, які походили із знатного роду, тобто дворянського роду або аристократичного роду. Тобто, благородство могло з’явитися у людини в більшості випадків лише у спадок. Але сьогодні в сучасному світі немає поділу на будь-які шляхетні роди, а тому питання про те, що ж таке благородство, стає заново актуальним.

Насамперед, хотілося б сказати, що єдиного визначення для цього слова, яке б підійшло для розуміння кожної людини, на сьогодні не існує. Зазвичай під благородством мається на увазі людські чесність, самовідданість і моральність. У той же час, якщо хтось буде стверджувати про те, що до благородства можна відносити і, наприклад, законослухняність, я заперечувати проти цього не буду – така думка теж допустима.

У сучасному світі щирі позитивні людські якості відшукати вдається далеко не завжди. Реалії суспільства споживання проголошують в якості головної цінності життя не добрі взаємини між людьми, а важливість матеріальних благ, за які можна придбати щось приємне або добре провести час. Тому люди нерідко поводяться неблагородно по відношенню до оточуючих, тобто брешуть і ображають різними способами оточуючих у випадку, якщо згодом за ці дії вони можуть отримати якісь блага. Але я вважаю, що це неправильно.

Вся справа в тому, що життя людини колись закінчиться, рано чи пізно кожен постаріє і буде обдумувати свої вчинки. Багато літературних творів і висловлювання відомих мудреців свідчать про те, що найсильніші страждання можуть бути викликані муками совісті. Саме неблагородні вчинки, що вчиняються людьми, можуть потім призвести до таких сильних мук совісті. Щоб уникнути цих мук совісті, необхідно утримуватись від неблагородних вчинків і чинити з оглядкою на інтереси і думку оточуючих людей. Саме така поведінка і є, на мою думку, головним проявом благородства людини. Така людина робить суспільство навколо себе кращим і заслуговує всілякої похвали і поваги.

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що те, що раніше вважалося благородством (приналежність до знатного роду ), сьогодні вже втратило свою актуальність. У сучасному світі благородною людиною є той, хто покращує світ навколо себе добрими і позитивними вчинками, дбає про свою репутацію і розуміє, що за кожне вчинене зло доведеться відповідати перед власною совістю.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


5 + = сімили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)