Твір на тему: «Роздуми Гобсека про гроші, про богатство» за повістю О. де Бальзака «Гобсек»

...

Твір на тему: «Роздуми Гобсека про гроші, про богатство» за повістю О. де Бальзака «Гобсек» 4.64/5 (92.73%) 11 голос[ов]

Твір на тему: «Роздуми Гобсека про гроші, про богатство» за повістю О. де Бальзака «Гобсек»

У своїй повісті Оноре де Бальзак показав духовну сутність тогочасного суспільства. На думку головного героя цієї повісті Гобсека, «на землі немає нічого міцнішого, ніж золото». Дійсно, представники буржуазії і дворянства звеличували гроші, повіривши у злу владу золота і його могутність. Ось і головний герой повісті Гобсек все своє життя присвятив накопиченню багатств. В жертву золоту він без жалю приніс усі радощі звичайного людського життя і розтратив усі сили у гонитві за грошами. Розмірковуючи про долю свого сусіда стряпчий Дервіль замислювався про головні життєві цінності і задавав собі питання: «Невже все зводиться до грошей?».

У повісті «Гобсек» Бальзак не дає нам прямої відповіді на це питання, але факти доводять, ще не завжди на першому місці у житті людини стоять гроші. Наприклад, для того ж Дервіля гроші є лише засобом для досягнення своїх цілей. Завдяки грошам він має змогу жити гідно і займатися улюбленою справою. Він доходить висновку, що «принижуватися заради грошей не варто». Адже ніяке багатство не обміняєш на такі звичайні і в той же час важливі для кожної людини речі, як кохання, вірність, відданість, дружбу і здоров’я.

Але у повісті є і приклад кохання, яке тримається виключно на грошах. Але таке кохання не приносить щастя Максиму де Траю і Анастасії де Ресто. Як тільки у а графині закінчуються гроші, вона знову і знову принижується перед Гобсеком і запозичені гроші дають їй можливість ще на деякий час купити увагу Максима.

А ось Фанні Мальво і Дервіль були щасливі незважаючи на те, що не мали багатства. Адже сумлінне виконання своїх обов’язків для Дервіля було куди важливіше, ніж гроші. Повагу у суспільстві він придбав не завдяки грошам, а завдяки своїй репутації чесного юриста, якому можна довірити не тільки гроші, а й будь які тайни, спроможні впливати на долі людей.

Щодо головного героя повісті Гобсека, то він навіть і думки не мав про те, що його мільйони, які він збирав усе життя, зможуть опинитися у будь-кого навіть після смерті. Після довгих роздумів він так і не зміг придумати нічого кращого, ніж заповісти своє багатство далекій родичці, яка, отримавши спадок, більш за все, дуже швидко їх розтратить. Мабуть, перед смертю туга за рідною людиною і почуття жалю пересилили у Гобсека пристрасть до наживи.

Я вважаю, що це вже чималі підстави для того, щоб філософія Гобсека визвала сумніви, і підстави для того, щоб кожен з нас продовжив роздуми Дервіля: «Ні, не все зводиться до грошей. Це суттєва частина нашого життя, але далеко не головна».


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

1 коментар до “Твір на тему: «Роздуми Гобсека про гроші, про богатство» за повістю О. де Бальзака «Гобсек»”
  1. Максим сказав:

    Нормально допомогло)

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− один = 5или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)