Твір на тему: «Роль книжки в еру комп’ютерних технологій»

...

Твір на тему: «Роль книжки в еру комп’ютерних технологій» 4.00/5 (80.00%) 3 голос[ов]

Твір на тему: «Роль книжки в еру комп'ютерних технологій»

“Книги – морська глибина,

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить”.

Книжки. Товсті та тонкі, з малюнками і без них, тільки-но видані, які ще пахнуть типографською краскою, і пожовклі від часу. Не дарма цей винахід людства усе своє життя оспівував великий Гессе та багато інших письменників, поетів і діячів мистецтва.

Ще зовсім недавно безсмертя і святість книжки не підлягали ніяким сумнівам. Навіть коли почали стрімко втілюватися у життя комп’ютерні технології, книжка залишалася найзручнішим, найнадійнішим і найкомпактнішим засобом збереження будь-якої інформації.

Однак протягом останнього часу постали досить важливі запитання – а чи не стала книжка застарілою в добу глобальної комп’ютеризації, чи зберегла вона силу для протистояння комп’ютерним технологіям, і, нарешті, чи не слід назавжди відмовитися від виготовлення друкованої продукції і перейти на створення електронних книжок? Адже з погляду сучасної людини, яка народилася і живе у час розповсюдження надзвичайної електронної техніки, книжка – це лише певна сукупність відомостей і знань, яка може існувати у будь-якому іншому вигляді. При цьому неважливо, яку вона містить інформацію – навчальну, довідкову чи художню.

Звісно, не можна не брати на увагу естетичну цінність справжньої книги, бо вона є цінною, перш за все, як об’єкт культури. Але за визначенням деяких скептиків значимість книжки порівняно з надзвичайними можливостями комп’ютерних технологій суттєво зменшилася, та й термін її придатності все ж таки обмежений.

Ще одна проблема – це проблема вільного місця для зберігання книжок. Зараз мало хто може собі дозволити мати у своїй домівці усі ті книжки, які б він хотів мати. Врешті-решт може статися так, що книжки виживуть свого господаря з квартири.

Не менша проблема – екологія. Бо якщо замислитися над тим, скільки знадобилося дерев для виготовлення паперу для друку лише одного роману, то виникають великі сумніви у користі звичайних книжок у масштабі нашої планети. Чи не є злочином знищення зелених легенів нашої планети?

Не меншою проблемою є і проблема пошуку потрібного видання. За останніми статистичними даними сучасна людина в основному читає спеціальну літературу і їй дуже важко шукати таку інформацію в товстих томах. До того ж, звичайна книжка не завжди спроможна фізично представити те чи інше явище  у взаємозв’язку з іншими явищами, а ось комп’ютер все це може зробити швидко і легко. Та й інформація у наш стрімкий час поновлюється настільки швидко, що немає ніякого сенсу настільки ж часто передруковувати спеціальну літературу.

Довгий час для людства книга була основним і майже єдиним джерелом інформації, згодом до неї долучилися друковані періодичні видання, а лише потім телеграф, радіо, телебачення і Інтернет. Сьогодні основною проблемою для читача стала проблема вибору – віддати перевагу книзі чи перейти на використання комп’ютерної техніки. Крім того, сучасне суспільство, на превеликий жаль, потерпає від зниження культурного рівню і справжньою літературою цікавиться все менше і менше людей. Але на мій погляд, яким би скоротечним і швидким не був прогрес, книжка ніколи не втратить своєї важливості. Справжні цінителі книги ніколи від неї не відмовляться, ніколи не розміняють приваблюючий запах друкованих сторінок на бездушну електроніку.


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

4 коментарі до “Твір на тему: «Роль книжки в еру комп’ютерних технологій»”
 1. Макс сказав:

  круто

 2. Макс сказав:

  то что нада

 3. Макс сказав:

  жесть

 4. Микола сказав:

  Super

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


дев'ять − 3 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)