Твір на тему: «Провідна ідея та проблематика драми Фрідріха Шиллера «Вільгельм Телль»


Твір на тему: «Провідна ідея та проблематика драми Фрідріха Шиллера «Вільгельм Телль» 4.00/5 (80.00%) 1 голос[ов]

«Вільгельм Телль» – серйозний і важливий для розуміння твір відомого письменника Фрідріха Шиллера. Він містить одразу кілька принципових ідей, які можна називати одночасно зрозумілими читачеві і такими, що не втрачали своєї актуальності протягом тривалого часу аж до сьогоднішнього дня.

Як мені видається, провідною ідеєю драми є соціальна нерівність та її наслідки. Для опису цієї соціальної нерівності автор описує самого Вільгельма Телля та його стосунки з особами, які належали інших соціальних класів. Вільгельма Телль був звичайним стриманим робітником і не бажав втручатися в чужі стосунки і приймати на себе відповідальність за чужі провини. У той же час влада не хотіли приймати його таким, яким він був, в той час як він мав повне право на таке визнання. Незважаючи на те, що Вільгельм Телль і владний представник Гесслер відносилися до зовсім різних соціальних верств, це не давало права останньому поводити себе так, як він це робив. У ті часи люди не бажали розуміти, що різниця в суспільному статусі не повинна приводити до неповаги одних до інших. У той же час в образі Вільгельма Телля автор відобразив весь швейцарський народ, який в особі Вільгельма Телля у результаті повівся жорстоко, але мав на те повне і невід’ємне право. Соціальна нерівність характерна і для сьогоднішнього дня, але ті, хто займає більш високе місце в соціальній ієрархії, не повинні ставитися зневажливо до свого народу, адже він складається з точно таких же людей, чиє терпіння рано чи пізно закінчиться.

Крім провідної ідеї про соціальну нерівність автор драми Фрідріх Шиллер також піднімає й інші цікаві проблеми світоустрою і життя суспільства того часу. Зокрема, піднімається проблема співвідношення свободи і насильства. Драма закінчилася сумно для владного намісника, але всі ми розуміємо, що народний бунт – нещадна і жорстока дію, але без нього чинуші, які зазналися і почали вважати себе ледь не Богом, можуть і не зрозуміти реального стану речей. При цьому кожен читач твору напевно замислюється і про те, який же суспільний устрій має прийти на зміну тому, що існує, зокрема, сьогодні, адже навіть в сучасності громадяни отримали більше прав, але все ще перебувають у менш зручному становищі, ніж деякі чиновники. Тому визначення оптимального суспільного ладу і участь у ньому всіх верств суспільства теж можна назвати проблемою твору «Вільгельм Телль».

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


4 − три =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)