Твір на тему: «Проблеми художньої та життєвої правди в романі Ліни Костенко «Маруся Чурай»

...

Голосуйте за цей твір

Надзвичайно цікавим явищем в українській літературі був вихід у світ роману у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай». У ньому поетеса зробила новий крок у розвитку рідкісного і цікавого жанру – художньо-історичної оповіді саме у віршованій формі. Талант поетеси правдиво і переконливо відтворює атмосферу суспільного життя в час війни українського народу 1648-1654 років. Зображено повнокровні характери не лише центральних героїв роману Марусі Чурай та Гриця, а й Бобренчихи, судді Горбаня, полковника Пушкаря, козаків Івана Іскри та Черкеса, а також матері Марусі Чурай, мандрівного дяка. Перед поетесою постало досить складне завдання: у романі діють конкретні історичні постаті, а героїнею вона обрала дівчину з легенди, достовірних джерел про яку не збереглося.
На соціально-історичному фоні розгортається трагедія дівчини Марусі. Вона росте сиротою, адже батько її загинув у боротьбі з польською шляхтою, мати виховує свою доньку так, як те було звично у багатьох українських сім’ях. Маруся з мамою не мають особливих статків, і тому Гриць міняє її, Марусю, на Галю Вишняківну, дівчину багатого роду. Гриць протягом чотирьох років був у походах – і на Жовтих Водах, і під Корсунем – скрізь, де воював його полк. Маруся пишалась ним, відважним і красивим козаком, чекала його з походу.
За намовою матері Гриць вирішив посватати багату, щоб підтримати підупале за війну господарство. Марусю звинувачують у тому, що нібито вона з ревнощів отруїла свого коханого Гриця. Роман і починається картиною суду, в якому бере участь багато людей.
За змістом роману виходить, що Гриць сам випадково випив трунок. А в народній пісні говориться про те, що його отруїла Маруся. Зрештою, мабуть, не в цій розповіді суть. Суть у тому, що поетеса Ліна Костенко створила художнє полотно з великою майстерністю.
Маруся Чурай – поетеса глибоко народна. Вона служить людям уже тим, що вкладає в їхні вуста потрібну пісню і полегшує їм і без того тяжке життя.
Маруся Чурай була визначною постаттю не лише в історії нашої поезії, а й в історії України. Вона була совістю і пам’яттю народною.пісні Марусі Чурай живуть, вони вічні, як і геній нашого народу. Козаки, йдучи у похід, дівчата над вербовими берегами співають Марусиних пісень. Роман закінчується духовним воскресінням Марусі. Вона повертається до свого народу безсмертною піснею.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


6 + сім =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)