Твір на тему: «Права і обов’язки людини в сучасному суспільстві»

...

Твір на тему: «Права і обов’язки людини в сучасному суспільстві» 4.09/5 (81.82%) 11 голос[ов]

Сучасний світ практично неможливо уявити без прав і обов’язків людини. Права та обов’язки виконують для суспільства безліч функцій. Серед них можна виділити стабільність суспільства, забезпечення справедливості і безліч інших. З одного боку, існують певні права та обов’язки, які є природними. З іншого ж боку, кожне суспільство є особливим і включає певні унікальні характеристики. Чи існують відмінності між природними правами і обов’язками людини і тими правами і обов’язками, що існують у сучасному світі?

У частині прав та обов’язків існують певні правила. Основне з цих правил полягає в тому, що всі обов’язки людини і суспільства повинні бути закріплені законодавчо. З іншого ж боку, все те, що не заборонено законодавством, вважається дозволеним. Ці правила діяли завжди, і вони продовжують діяти і в умовах сучасності. Втім, це в більшій мірі стосується такої складової права, як законодавство. Але є й інші джерела прав і обов’язків, які врегульовані традиціями та суспільною мораллю.

З точки зору моралі світ ніколи не стоїть на місці. Те, що ще вчора здавалося аморальним, сьогодні визнається абсолютно нормальним, зворотне теж вірно. Втім, в частині прав та обов’язків нашого українського сучасного суспільства існують такі речі, які цілком можна вважати вічними. Вони були моральними раніше, залишаються такими ж і в даний час. Наприклад, до цієї категорії можна з упевненістю віднести ставлення до старості. В Україні до старості завжди ставилися з великою повагою. І навіть незважаючи на те, що в інших країнах це питання вийшло за рамки моралі, у нас воно залишається актуальним. Українці ставляться з великою повагою до тих, хто старше них, люди похилого віку вважаються носіями великої життєвої мудрості, до якої всі інші люди повинні прислухатися і ставитися з великою повагою. І це є характерною і визначальною особливістю сучасного українського суспільства.

Кожне суспільство виставляє для людей певні права і обов’язки. Закони, як правило, залишаються незмінними в частині основних засад життя людини. А ось суспільна мораль і її роль у суспільстві може змінюватися з часом. Наше сучасне українське суспільство характерно своєю високою моральністю. Люди розуміють, що вони відповідають за своїх близьких і повинні ставитися з великою повагою до людей похилого віку, навіть незважаючи на те, що такий обов’язок не передбачений національним законодавством.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


6 − один =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)