Твір на тему: «Прагнення людини вивищуватися над оточенням через розрив родинних традицій варте осуду чи схвалення?»

...

Твір на тему: «Прагнення людини вивищуватися над оточенням через розрив родинних традицій варте осуду чи схвалення?» 5.00/5 (100.00%) 2 голос[ов]

Головний герой твору «Мартин Боруля» викликає у читача неоднозначні, суперечливі почуття. З одного боку, він прагнув належати до більш високого суспільству, що, особливо в сучасному світі, не можна назвати якимось великим недоліком, адже кожна людина повинна прагнути стати краще і вище. З іншого боку, всі ці дії в його виконанні виглядали настільки комічно і безглуздо, що залишається лише задатися питанням: а чи варто було воно того? Як взагалі варто ставитися до того, що Мартин Боруля прагнув піднестися над своїм оточенням шляхом розриву родинних традицій? Чи варто нам засуджувати або хвалити таке прагнення?

З одного боку, як уже згадувалося, немає нічого поганого в тому, що людина хоче стати іншою. Кожна людина має право сама вирішувати і визначати, що для неї добре, а що – погано. Навряд чи варто засуджувати Мартина Борулю за те, що він хотів належати до більш високого суспільства і хотів примусити робити те ж саме членів своєї сім’ї. Кінець кінцем, він був главою родини і міг приймати такі рішення. У той же час варто відзначити, що така трансформація ніколи не буває простою і швидкою. Людина повинна пройти через безліч проблем, складностей і труднощів, переналаштувати себе психологічно, відмовитися від звичайних і звичних справ, щоб займатися чимось таким, що ніколи не було для неї характерно. При цьому дуже важливо, щоб сама людина, в даному випадку Мартин Боруля, справді вірила, що така трансформація можлива.

Втім, з іншого боку, за описом автора ми можемо зрозуміти, що сам автор був переконаний, що таке прагнення Мартина Борулі заслуговує лише засудження і нічого іншого. Саме з цієї причини він описував усі його дії настільки глузливо і давав тим самим зрозуміти читачеві, що Мартин Боруля займається зовсім не тим, чим потрібно. Замість того, щоб прийняти для себе свій природний і нормальний спосіб життя, Мартін кинувся в протилежний бік. Більш того, він почав прагнути перевиховати членів своєї сім’ї. Думається, що таким чином автор натякає нам, що Мартин Боруля був незадоволений собою, навіть не поважав себе, а тому так прагнув чогось іншого.

Я не можу сказати, що Мартин Боруля однозначно прагнув вивищуватися над своїм оточенням. Як мені здається, на цю проблему можна дивитися і по-іншому – він хотів стати краще, гідніше і належати до більш високого класу. І я не думаю, що таке прагнення заслуговує осуду. Зрештою, людина має право розпоряджатися своєю долею так, як вона хоче.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


2 − = одинили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)